W sobotę o godz. 13.00 na Stadionie przy ulicy Traugutta 29 rezerwy biało-zielonych rozegrają mecz 21. Kolejki IV ligi „RWS Investment Group”, w którym zmierzą się z Czarnymi Pruszcz Gdańsk. Transmisję z meczu przeprowadzi Lechia.TV

Podopieczni trenera Tomasza Byszko w rundzie wiosennej spisują się znakomicie. Wygrali wszystkie dotychczas rozegrane mecze, pokonując kolejno Borowiaka Czersk (8:1), Pogoń Lębork (2:1), Orkan Rumia (6:2) oraz Kaszubię Kościerzyna. Po 20. kolejce spotkań biało-zieloni zajmują wysoką czwartą pozycję z dorobkiem 35 punktów i stratą 13. do prowadzącej Gedanii.

Sobotni rywal biało-zielonych, z dorobkiem 22 pkt., plasuje się na 14. miejscu w tabeli. W ostatnich trzech meczach wygrali tylko raz, pokonując na własnym boisku Orkana Rumia 2:1. W kolejnych dwóch meczach drużyna z Pruszcza musiała uznać wyższość rywali, przegrywając najpierw z Kaszubią Kościerzyna (0:3) a następnie z Gromem Nowy Staw.

Co istotne, po tej kolejce spotkań nastąpi podział tabeli na dwie grupy. Zespoły, które uplasują się na pozycjach od 1 do 10 zagrają w tzw. Grupie Mistrzowskiej, zaś zespoły z pozycji 11 do 20 zostaną rozstawione w Grupie Spadkowej. W obu grupach rozstrzygną się losy odpowiednio mistrza IV ligi oraz drużyn, które w kolejnym sezonie będą rywalizować w V lidze. Bez względu na to, jakim wynikiem ostatecznie zakończy się sobotni mecz, pewne jest, że biało-zieloni zagrają w Grupie Mistrzowskiej zaś drużyna z Pruszcza w Grupie Spadkowej.

Lechia II Gdańsk – Czarni Pruszcz Gdański, sobota (02.04) godz. 13.00, boisko boczne przy ul. Traugutta 29.  

Transmisja na LECHIA.TV

YouTube Live 1920px 1080px 1