Już w sobotę podopieczni trenera Tomasza Byszko rozegrają Derby Gdańska IV  ligi, w których zmierzą się z Gedanią Gdańsk.

Biało-zieloni staną przed trudnym zadaniem pokonania lidera rozgrywek IV ligi, Gedanii Gdańsk. Zadanie tym trudniejsze, że gedaniści prezentują kapitalną formę w tym sezonie i wszystko wskazuje na to, że to oni wywalczą awans do III ligi. Biało-Zieloni również prezentują wysoką formę na wiosnę, wygrywając sześciokrotnie i tylko raz remisując. Dotychczasowy bilans spotkań obu drużyn zdecydowanie na korzyść Lechii. Spośród 7. dotychczas rozegranych spotkań Biało-Zieloni wygrali pięć, Gedania zaś tylko dwa.

– To ważny mecz jeśli chodzi o rozwój naszej młodej drużyny. Gramy z liderem tabeli i zespołem bardzo doświadczonym. W Gedanii występuje wielu zawodników z meczami na koncie nawet w Ekstraklasie: Adam Duda, Krzysztof Bąk i Wojciech Zyska – powiedział portalu Akademii Tomasz Byszko, trener drugiego zespołu Lechii Gdańsk.

Szkoleniowiec Biało-Zielonych zapewnia, że jego drużyna wyjdzie na ten mecz z zamiarem zagrania o pełną pulę punktów i kolejną wygraną.

– Dla nas to bardzo wartościowy sprawdzian, chcemy utrzymać dobrą formę i wyniki które mamy po przerwie zimowej. To pokazuje jak pracujemy, jaką przemianę przeszliśmy i jak wysokie cele sobie stawiamy. W sobotę chcemy wyjść na boisko i pokazać naszą piłkę, to jak gramy w ofensywie, jak kreujemy i jak bronimy. Tydzień temu miałem okazję obserwować mecz Gedanii z Jaguarem. Naszym nadrzędnym celem jest rozwój młodzieży i późniejsze przekazywanie ich do pierwszego zespołu. Jesteśmy jednak zespołem ambitnym, jeśli wychodzimy na boisko, to po to by zainkasować trzy punkty i to będzie naszym celem w sobotę – zapowiada trener Tomasz Byszko.

Czy Biało-Zieloni sprawiają niespodziankę i pokonają świetnie dysponowaną drużynę Biało-Czerwonych? Czy odniosą piątą wygraną w rywalizacji obu zespołów? O tym przekonamy się w sobotę o godz. 11.00 przy Traugutta 29. 

Zapraszamy do wspierania lechistów na T29, zaś tych którzy nie będą mogli osobiście wspierać Biało-Zielonych do oglądania meczu na

!