W sobotę 30 kwietnia o 17:30 biało-zieloni rozegrają wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Dla obu zespołów będzie to istotne spotkanie. Dla Lechii w kontekście walki o europejskie puchary, zaś dla piłkarzy z Lubina walki o utrzymanie.

Biało-zieloni w minionej kolejce wygrali z Wartą Poznań 2:0, a spotkanie to było szczególne dla Flavio Paixao. Kapitan Lechii zdobył bowiem swoją setną bramkę w Ekstraklasie, czym zapisał się na kartach historii Lechii oraz całej ligi. Warto też dodać, że Flavio został pierwszym obcokrajowcem, któremu udało się dokonać takiego wyczynu. Ponadto jego pierwsza bramka była tysięcznym trafieniem Lechii w Ekstraklasie.

Zagłębie Lubin z kolei wciąż walczy o utrzymanie. Podopieczni Piotra Stokowca mają obecnie na koncie 31 punktów i tylko dwa punkty przewagi nad szesnastą Wisłą Kraków. W ubiegłym tygodniu „Miedziowi” przegrali u siebie wysoko, bo aż 2:4, z Górnikiem Zabrze. Spotkanie z Lechią będzie dla nich kolejnym sprawdzianem, w którym z pewnością będą chcieli powalczyć o komplet oczek. 

Sobotnie spotkanie będzie dla Lechii pierwszym meczem przeciwko Piotrowi Stokowcowi po jego odejściu z Gdańska. Piłkarze nie kryją, że darzą szkoleniowca dużym szacunkiem, jednak na boisku żadnych sentymentów nie będzie. To samo zresztą uważa sam trener Stokowiec. W Gdańsku obecnie występuje jeden piłkarz z przeszłością w Zagłębiu – jest to Jarosław Kubicki. Z kolei kapitanem zespołu z Lubina jest jeszcze niedawno występujący w biało-zielonych barwach Bartosz Kopacz.

W przeszłości Lechia z Zagłębiem mierzyła się38 razy. Bilans zdecydowanie na korzyść Lechii, która wygrała 19 spotkań. Zagłębie było górą w ośmiu potyczkach, a jedenaście razy padł remis. Ostatnie spotkanie między tymi zespołami zostało rozegrane 6 listopada 2021 . Wówczas padł wynik 2:1, a obie bramki dla Lechii zdobył Marco Terrazzino.

 

 

źródło:  własne