Lechia Gdańsk przystępuje dzisiaj do rozgrywek o Puchar Polski. W meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski zagra z Gryfem Wejherowo. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15.30 na stadionie w Wejherowie.

Wtorkowe spotkanie będzie pierwszym meczem Lechii w Totolotek Pucharze Polski 2019/2020. Biało-Zieloni są obrońcami tytułu z poprzedniego sezonu. 2 maja 2019 roku w finale na PGE Narodowym w Warszawie Lechiści pokonali Jagiellonię Białystok po golu Artura Sobiecha w 90. minucie meczu.

 

Niestety Kibice Lechii Gdańsk nie obejrzą tego meczu na żywo na stadionie ani w telewizji. Żadna ze stacji telewizyjnych nie zdecydowała się na przeprowadzenie transmisji z meczu.

Nasuwa się tutaj jednak podstawowe pytanie. Dlaczego tak ważny mecz dla wybrzeżowej piłki nie mógł być rozegrany na normalnym stadionie? 10 tysięcy kibiców na stadionie i transmisja w ogólnopolskiej telewizji byłyby wspaniałą promocją dla regionu. 

Nasz redakcja postara się zrekompensować kibicom Lechii brak transmisji. Zapraszamy do śledzenia naszego Twittera. Będziemy tam na bieżąco informować o sytuacji na boisku w Wejherowie.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora