Jakub Kałuziński w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław zdobył swoją debiutancką bramkę na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Tym samym stał się także siódmym najmłodszym strzelcem Lechii w Ekstraklasie w XXI wieku.

Kałuziński jest wychowankiem Lechii Gdańsk. W pierwszym zespole zadebiutował 21 czerwca 2020 roku w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Szczecin. Kuba spędził wówczas na boisku 61 minut, a biało-zieloni wygrali tamto spotkanie 1:0. Łącznie w biało-zielonej koszulce "Mały" wystąpił w 22 meczach Ekstraklasy oraz 5 spotkaniach Pucharu Polski. Warto dodać, że w rozgrywkach pucharowych dziewiętnastoletni pomocnik ma już na koncie jedno trafienie. W sezonie 2020/21 Kuba zdobył gola w 1/32 finału przeciwko Stali Stalowa Wola. Na premierowe trafienie w Ekstraklasie musiał jednak czekać do sobotniego meczu ze Śląskiem.

Jakub Kałuziński zdobył pierwszego gola w Ekstraklasie w wieku dokładnie 19 lat 3 miesięcy i 5 dni, czym stał się siódmym najmłodszym ligowym strzelcem biało-zielonych w bieżącym stuleciu. Liderem tejże klasyfikacji od 9 listopada 2012 roku pozostaje wciąż Kacper Łazaj, który debiutanckiego gola zaliczył w wieku 17 lat 3 miesięcy i 16 dni, a było to w spotkaniu przeciwko Ruchowi Chorzów. Młodsi od Kałuzińskiego w momencie premierowej bramki w lidze w XXI wieku w Lechii byli także Przemysław Frankowski, Paweł Dawidowicz, Adam Chrzanowski, Adam Buksa i Lukas Haraslin. W czołowej dziesiątce, ale już za "Małym", znajdują się jeszcze takie nazwiska jak Mateusz Żukowski, Paweł Stolarski oraz Karol Fila.

Kubie gratulujemy pierwszej bramki w Ekstraklasie i życzymy kolejnych udanych spotkań!

źródło: własne