W dniu 8 listopada 2022 roku Piotr Stokowiec przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu Zagłębia Lubin. Jest to drugie zwolnienie byłego szkoleniowca Lechii Gdańsk z drużyny "Miedziowych".

Były szkoleniowiec Biało-Zielonych rozpoczął swoją drugą przygodę z ekipą Zagłębia Lubin 21 grudnia 2021 roku, czyli niedługo po tym jak, 28 sierpnia 2021 roku po zakończeniu 6. kolejki Ekstraklasy, Lechia Gdańsk poinformowała o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu trenerskiego. Podczas kadencji Piotra Stokowca zespół z województwa dolnośląskiego zanotował 10 wygranych, 8 remisów oraz 15 przegranych. Mimo wielu wypowiedzi, w których były już trener Zagłębia twierdził, że dalej zasługuje na zaufanie w tym słynnego już "Gdyby nie my, to zapierdzielalibyście na mecze do Niepołomic" wyniki osiągane w tym sezonie były na tyle słabe, że działacze klubu postanowili rozstać się ze szkoleniowcem przed końcem obowiązującego do 30 czerwca 2024 roku kontraktu.

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że trener pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Piotr Stokowiec przestał dziś pełnić swoją funkcję. Piotr Stokowiec został po raz drugi trenerem Miedziowych 21 grudnia ubiegłego roku. Szkoleniowiec poprowadził drużynę w 33 oficjalnych meczach. Dziękujemy trenerowi Piotrowi Stokowcowi oraz trenerowi Mariuszowi Szymkiewiczowi za pracę w sztabie szkoleniowym I zespołu KGHM Zagłębia i życzymy powodzenia w dalszej karierze - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

 

źródło: zaglebie.com