Stadion w gdańskiej Letnicy został wybudowany na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. W najbliższym czasie zewnętrzna fasada powróci do swojego pierwotnego blasku.

W lipcu 2023 roku została nawiązana współpraca pomiędzy spółką Arena Gdańsk Operator oraz firmą Kärcher. Zgodnie z harmonogramem w najbliższych tygodniach będą prowadzone działania dotyczące czyszczenia zewnętrznej fasady Polsat Plus Areny. Celem prac jest przywrócenie pierwotnego blasku gdańskiego „Bursztynka”. Należy zaznaczyć, iż będzie to pierwszy tego typu zabieg dotyczący stadionu w Letnicy. „Bursztynek” został oddany do użytku 19 lipca 2011 roku. Natomiast inauguracyjny mecz na tym obiekcie został rozegrany pomiędzy Lechią Gdańsk oraz Cracovią w dniu 14 sierpnia 2011 roku. 

Nasz obiekt jest pod wieloma względami wyjątkowy. Dlatego bardzo zależy nam na tym, by przywrócić mu pierwotny blask. Cieszę się, że firma Kärcher nas w tym wspiera. Chcemy, by mieszkańcy Gdańska i goście czuli się dobrze w naszym obiekcie, a wyczyszczenie stadionu z pewnością się do tego przyczyni. Jestem przekonany, że efekty czyszczenia będą spektakularne, a nasza Arena będzie, po zakończeniu tych prac, jak nowa – wyjaśnił Paweł Buczyński z Polsat Plus Arena Gdańsk

Co ciekawe, firma Kärcher wyczyściła ponad 160 zabytków na całym świecie, w tym między innymi kolumnadę na Placu Świętego Piotra w Rzymie, posąg Chrystusa w Rio de Janeiro, głowy prezydentów Stanów Zjednoczonych na Mount Rushmore oraz Bramę Brandenburską w Berlinie.

 

źródło: polsatplusarenagdansk.pl