Medialne spekulacje okazały się prawdą. Dušan Kuciak dołączy do zespołu Rakowa Częstochowa na zasadzie transferu medycznego.

Aktualny Mistrz Polski ma problemy z bramkarzami. Przez długi czas pewnym ogniwem w składzie „Medalików” był Vladan Kovačević. Niestety Bośniak doznał kontuzji i po raz ostatni zagrał 30 marca 2024 roku w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów. W jego miejsce w kolejnym spotkaniu pomiędzy słupkami pojawił się Kacper Bieszczad, jednak zła dyspozycja 21-latka w starciu z Radomiakiem Radom sprawiła, iż kolejny mecz oglądał z ławki. Następnym wyborem był pozyskany na początku 2024 roku - Muhamed Šahinović. Niestety również on doznał kontuzji, a konkretnie naderwał mięsień czworogłowy. Ta sytuacja zmusiła Raków Częstochowa do pozyskania kolejnego bramkarza. Wybór padł na doświadczonego Dušana Kuciaka. Słowacki bramkarz został wypożyczony do klubu spod Jasnej Góry do końca sezonu 2023/24. Natomiast jego kontrakt w Lechii kończy się 30 czerwca 2024 roku. 

Dušan Kuciak reprezentował Biało-Zielone barwy od 3 lutego 2017 roku. W gdańskiej Lechii rozegrał 209 spotkań. W 2019 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski, Puchar Polski oraz Super Puchar Polski.

Dušan, bardzo dziękujemy za grę dla Lechii Gdańsk. Powodzenia w dalszej karierze!

 

 

 

źródło: rakow.com/lechia.pl