Rezerwy Lechii Gdańsk poznały rywala w 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski. Mecz zaplanowano na środę 18 maja. Zapowiadają się derbowe emocje, bowiem Lechia trafiła na Jaguara Gdańsk, który obecnie rywalizuje z naszymi rezerwami o drugie miejsce w IV lidze.

Warto dodać, że droga Lechii do finału jest w tym sezonie bardzo długa. Nasze rezerwy przystąpiły do rozgrywek na jesieni ubiegłego roku, od III rundy, gdzie ich rywalem była Kamionka Sopot, którą pokonali wysoko 6:0. Kolejny rywal to Czarni Pruszcz Gdański, którzy zostali odprawieni z tym samym rezultatem. W V rundzie Lechia pokonała Portowca Gdańsk aż 8:0.

Rozgrywki zostały wznowione w kwietniu. W meczu 1/8, po raz pierwszy przed własną publicznością, rezerwy pokonały Stolem Gniewino 6:1 - przeczytaj relację z tego meczu

Pomorski ZNP opublikował dzisiaj zestaw par 1/4 finału. Na drodze Lechii stoi najsilniejszy jak do tej pory rywal - Jaguar Gdańsk. Mamy jednak nadzieję, że biało-zieloni pokażą się z dobrej strony i awansują do 1/2 finału. Do tej pory oba zespoły grały ze sobą sześciokrotnie. Warto dodać, że w 2014 roku Lechia wygrała w Pucharze Polski z Jaguarem 4:1 - zobacz szczegóły tego meczu.

1/4 finału - 18 maja

Gedania Gdańsk - GKS Przodkowo
Lechia II Gdańsk - Jaguar Gdańsk
Gryf II Wejherowo - Bałtyk Gdynia
Wierzyca Pelplin - Bytovia Bytów

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora