Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka pokonali III-ligową Gedanię Gdańsk 6:0 w jubileuszowym meczu z okazji 100-lecia Czerwono-Białych.  Na listę strzelców lechistów wpisywali się Flavio Paixao, Conrado, Filip Tonder i Krystian Okoniewski (3).

Początek meczu niespodziewanie należał do Gedanii, która już w pierwszych minutach postraszyła Biało-Zielonych kilkoma akcjami pod bramką Dusana Kuciaka. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka przejęli inicjatywę po pierwszym kwadransie, kiedy po dośrodkowaniu piłki przez Brzęka, piłkę w bramce Mateusza Macholi umieścił Flavio Paixao. W pierwszej połowie padła jeszcze tylko jedna bramka a jej zdobywcą był Conrado, który po indywidualnej akcji pewnie umieścił piłkę w bramce gedanistów.

Druga połowa to festiwal strzelecki Biało-Zielonej młodzieży. Niespełna trzy minuty po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Filip Tonder po dośrodkowaniu bardzo aktywnego Diabate. Bramki na 4:0 i 5:0 zdobył świetnie dysponowany Krystian Okoniewski, najpierw po asyście Clemensa, a następnie po bardzo dobrej indywidualnej akcji. Bramka na 6:0 padła w 65. minucie po przytomnym podaniu Diabate i 40 metrowym rajdzie wspomnianego Okoniewskiego, który w akcji sam na sam z golkiperem gedanistów pewnie umieścił piłkę w bramce 100-latki.

Lechia - Gedania Gdańsk 6:0 (2:0)

Skład: Dusan Kuciak (30. Michał Buchalik) - Bartosz Brzęk (53. Vova Charyton), Mario Maloca (72. Wiktor Rachwał), Henrik Castegren (72. Oskar Klessa), Rafał Pietrzak (46. Adrian Suchcicki) - Joeri De Kamps (46. Robert Wójcik), Maciej Gajos (46. Filip Tonder), Jarosław Kubicki (46. Bassekou Diabate) - Ilkay Durmus (46. Dominik Piła), Conrado (46. Christian Clemens), Flavio Paixao (46. Krystian Okoniewski)