Po zakończeniu rozgrywek piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk zameldowała się na czwartym miejscu z dorobkiem 57 punktów. Taki wynik nie zawsze oznacza, że drużyna zdobędzie awans do Ligi Konferencji Europy, jednak w tym sezonie Lechia miała szczęście.

Wydarzenia sportowe w ramach europejskich pucharów można było oglądać na https://gg.bet/pl/football. Kibice mogli w pełni skorzystać z tego serwisu, aby oglądać transmisje live.

Początkowo Lechia Gdańsk nie była uważana za faworyta ani do mistrzostwa Polski, ani do miejsca na podium. Sytuacja dla drużyny z Gdańska zmieniła się na początek rundy wiosennej. Końcówka ligowego grania w 2021 roku też była nie najmocniejsza. W dwunastu kolejkach zdobyli tylko 13 punktów i stracili szansę na walkę o mistrzostwo. Jednak końcówka sezonu dla piłkarzy była bardziej udana. Drużynie udało się zdobyć 14 punktów w siedmiu meczach. Taki wynik pomógł znaleźć się na czwartym miejscu, dzięki czemu biało-zieloni będą mogli uczestniczyć w Lidze Konferencji Europy w sezonie 2022/23.

Jeśli chodzi o plany na przyszłość, kolejnym wyzwaniem dla Lechii będzie sezon 2022/23. Na piłkarzy czekają intensywne miesiące przed rozgrywkami. Lechia Gdańsk rozpocznie rywalizację od pierwszej rundy kwalifikacyjnej, która jest zaplanowana na 7 i 14 lipca 2022 roku. Żeby awansować do fazy grupowej tych rozgrywek, drużyna biało-zielonych będzie musiała pokonać aż czterech rywali, co oznacza, że piłkarze będą musieli zdobyć zwycięstwo w ośmiu meczach.

Lechia Gdańsk również będzie brała udział w rodzimej Ekstraklasie. Wiadomo, że nadchodzący sezon 2022/23 będzie niezwykle emocjonujący. Przed sobą Gdańszczanie będą mieli grę na trzech frontach, dlatego władze klubu powinni zadbać o to, aby piłkarze zostali odpowiednio przygotowani do przyszłych meczów.

 

źródło: artykuł gościnny