Rezerwy Lechii rozegrały w niedzielę ostatnie domowe starcie w sezonie 2021/22. Biało-zieloni po wyrównanym meczu wygrali 3:2 z Bytovią Bytów.

Podopieczni trenera Tomasza Byszko od początku meczu wyglądali na zdeterminowanych, aby wywalczyć w spotkaniu z Bytovią trzy punkty. Choć mecz od pierwszych minut był dość wyrównany to nieco więcej sytuacji mieli biało-zieloni. Niestety to Bytovia jako pierwsza zdobyła bramkę. W 35. minucie Ignacego Arczyńskiego pokonał Artur Rzepiński. Na wyrównanie nie przyszło jednak zbyt długo czekać, bowiem już w 43. minucie był wynik 1:1. Maciej Stanowski umieścił piłkę w siatce po bardzo dobrym dośrodkowaniu Marka Niewiadomskiego z narożnika boiska. W pierwszej połowie doszło też niestety to niezbyt przyjemnej sytuacji z udziałem Dominika Majera. Pomocnik został dość brutalnie sfaulowany przez zawodnika Bytovii i musiał przedwcześnie zakończyć udział w spotkaniu. Majer został trafiony w kolano i przez dłuższą chwilę zwijał się z bólu. Mamy nadzieję, że kontuzja nie okaże się tak poważna, na jaką wyglądała i Dominik szybko będzie mógł wznowić treningi.

Po zmianie stron spotkanie bardzo się ożywiło. Obie strony stwarzały sobie sporo okazji do pokonania bramkarza. Już w 49. minucie biało-zieloni wyszli na prowadzenie po pięknej bramce Ryszarda Sumińskiego. W 55. minucie na 3:1 podwyższył Bartosz Borkowski, 16-letni napastnik gdańskiej Lechii, który kapitalnie odnalazł się w polu karnym i ograł obrońców. W dalszej fazie spotkania w dalszym ciągu oglądaliśmy wiele ciekawych sytuacji z obu stron. Kiedy wydawało się, że Lechia pewnie to spotkanie wygra, w doliczonym czasie gry Bytovia zdobyła bramkę kontaktową. Jej autorem był Artur Rzepiński. Ostatecznie jednak arbiter chwilę później zakończył mecz i biało-zieloni wygrali 3:2.

Warto zaznaczyć, że dzisiejsza wygrana była pierwszym zwycięstwem rezerw od 24 kwietnia. Ostatnie pięć kolejek to pięć porażek gdańskiej Lechii. W spotkaniu z Bytovią udało się więc tę passę pokonać. Za tydzień rezerwy rozegrają swój ostatni mecz w sezonie - na wyjeździe zmierzą się z Gryfem Słupsk.

Lechia II Gdańsk - Bytovia Bytów 3:2 (1:1)

Bramki: 43' Stanowski, 49' Sumiński, 55' Borkowski - 35' Rzepiński, 90'+2 Rzepiński

Skład Lechii: Arczyński, Kaczorowski, Klessa, Stanowski, Tuleja, Pietrzak, Sumiński, Sadło, Borkowski, Majer, Niewiadomski oraz z ławki Sadowski, Kopiczyński i Kurpiewski