Na testach w drużynie Lechii przebywa aktualnie dwóch zawodników – Kingsley Sarpei oraz Timur Gayret. Piłkarze dołączyli do zespołu przebywającego na obozie w Gniewinie i znajdują się aktualnie pod obserwacją sztabu szkoleniowego.

Obaj gracze pochodzą z Niemiec i są zawodnikami ofensywnymi. Sarpei ma 18 lat i jest wychowankiem Bayeru Leverkusen. W drużynach młodzieżowych Bayeru wystąpił w 51 spotkaniach, w których zdobył 13 goli i zanotował 3 asysty. Kingsley Sarpei ma na swoim koncie także występy w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Zawodnik może grać zarówno w środku ataku, jak i na skrzydłach. W zeszłym sezonie Sarpei nie wystąpił w żadnym oficjalnym spotkaniu. Powodem absencji było naderwanie włókna mięśniowego, którego nabawił się w sierpniu ubiegłego roku. Aktualnie zawodnik jest już w pełni sił. Od tygodnia jest też wolnym zawodnikiem, ponieważ wraz z końcem czerwca wygasł jego kontrakt w Leverkusen.

Drugi z testowanych piłkarzy – Timur Gayret – ma 22 lata i jest nominalnym prawoskrzydłowym. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w drużynie FC Hertha 03 Zehlendorf, gdzie występował w drużynach juniorskich. Ostatnio był zawodnikiem rezerw Herthy Berlin występujących w czwartej lidze niemieckiej. W ubiegłym sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach, a łącznie ma na koncie 47 rozegranych spotkań na czwartym szczeblu ligi niemieckiej. Ponadto piłkarz występował w meczach Bundesligi U-19 oraz w rozgrywkach o Puchar Berlina. Obecna umowa Gayreta z Herthą obowiązuje jeszcze przez 2 lata.

Poniżej próbka umiejętności Gayreta - bramka zdobyta jeszcze w barwach FC Herthy 03 Zehlendorf.

Testowani zawodnicy wystąpili we wtorkowym meczu sparingowym przeciwko Stomilowi Olsztyn. Obaj spędzili na boisku 45 minut. Nieco bardziej widoczny był Kingsley Sarpei, który dwukrotnie strzelał na bramkę Stomilu. W najbliższych dniach piłkarze dalej będą obserwowani przez sztab i niedługo dowiemy się, czy zasilą Lechię Gdańsk na dłużej.

źródło: transfermarkt.pl / własne