Klub poinformował w poniedziałek, że Rafał Kobryń nadchodzący sezon spędzi na wypożyczeniu w I lidze. Prawy obrońca będzie występował w drużynie Sandecji Nowy Sącz do 30 czerwca 2022 roku.

Dla 21-letniego prawego obrońcy jest to kolejne wypożyczenie. Minioną rundę Kobryń spędził w pierwszoligowej Koronie Kielce, w której rozegrał 17 spotkań. Wcześniej, bo w sezonie 2018/19, także w ramach wypożyczenia reprezentował barwy Chojniczanki Chojnice.

W Lechii Rafał Kobryń zadebiutował 19 maja 2018 roku w zremisowanym spotkaniu właśnie z Sandecją Nowy Sącz. Na boiskach Ekstraklasy w biało-zielonej koszulce rozegrał łącznie dziewięć spotkań.

Po odejściu Karola Fili, a także wypożyczeniu Rafała Kobrynia, sztab testuje różne warianty w defensywie. W kadrze Lechii jest aktualnie jeden nominalny prawy obrońca - Mykoła Musolitin,a w sparingach na tej pozycji występował też Mateusz Żukowski. Ponadto okno transferowe wciąż jest otwarte, więc nie można wykluczyć, że klub będzie chciał jeszcze wzmocnić tę pozycję. Kto okaże się numerem jeden na prawym boku obrony podczas rozgrywek ligowych? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Rafałowi życzymy powodzenia w nowym klubie!

źródło:własne