Reprezentacja Słowacji rozegrała w piątek przeciwko Rosji mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata w Katarze. Słowacy przegrali to spotkanie 1:0, a Dušan Kuciak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W starciu w Kazaniu mimo wyniku przewaga była po stronie reprezentantów Słowacji, którzy zdominowali gospodarzy w posiadaniu piłki oraz liczbie oddanych strzałów. Ostatecznie o wyniku przesądziła w 24. minucie bramka samobójcza Milana Škriniara i to Rosjanie cieszyli się z trzech punktów.

Dušan Kuciak w piątek nie zagrał. Bramkarz Lechii całe spotkanie przesiedział na ławce. Z kolei w wyjściowym składzie reprezentacji Słowacji znalazł się Lukas Haraslin. Skrzydłowy Sparty Praga spędził na boisku 80 minut.

Słowacja w eliminacjach do mundialu znajduje się w grupie H. Po siedmiu kolejkach piłkarze trenera Štefana Tarkoviča mają na koncie dziewięć punktów i zajmują czwarte miejsce w grupie. Kolejnym rywalem Słowaków będą Chorwaci. Spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek 11 października o 20:45.