Tomasz Kaczmarek został wybrany najlepszym trenerem września PKO BP Ekstraklasy. Warto dodać, że został nim w swoim debiucie jako pierwszy trener w Ekstraklasie. Przypomnijmy, że wyboru najlepszego trenera dokonują szkoleniowcy wszystkich drużyn grających w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Trener Kaczmarek stery w Lechii Gdańsk objął 1 września zastępując na tym stanowisku Piotra Stokowca. Wcześniej nowy trener Lechii był asystentem Kosty Runjaica w Pogoni Szczecin, a także pracował w Niemczech. W swoim pierwszym miesiącu pracy w Lechii Tomasz Kaczmarek nie przegrał żadnego spotkania ligowego oraz awansował z drużyną do kolejnej rundy Pucharu Polski. 

08.10.2021 GDANSKPILKA NOZNA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2021/2022SPARING LECHIA GDANSK - STOMIL OLSZTYNN/Z TRENER TOMASZ KACZMAREKFOT. ANNA LANGOWSKA / LECHIA.NET

We wrześniu Lechia rozegrała pod wodzą Tomasza Kaczmarka cztery spotkania: trzy w lidze oraz jedno we wspomnianym Pucharze. W Ekstraklasie biało-zieloni wywalczyli w tych trzech spotkaniach siedem punktów. Ponadto w pierwszy weekend października Lechia wygrała u siebie z Legią Warszawa 3:1 i aktualnie jest wiceliderem tabeli

Tomasz Kaczmarek jest pierwszym trenerem w historii Ekstraklasy, który tytuł trenera miesiąca zdobywa w swoim debiucie. Ponadto w historii Lechii jest to dopiero druga nagroda w tej kategorii. Wcześniej, w sierpniu 2018 roku, trenerem miesiąca wybrany został Piotr Stokowiec.

Trenerowi Kaczmarkowi gratulujemy wyróżnienia!

 źródło: ekstraklasa.org/ własne