Reprezentacja Polski do lat 17 awansowała na Mistrzostwa Europy U17, które zostaną rozegrane w dniac 16 maja - 1 czerwca. W składzie reprezentacji znalazło się trzech zawodników Akademii Lechii Gdańsk - Antoni Mikułko, Miłosz Kurzydłowski oraz Bartosz Brzęk.

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała we wtorek z Kosowem 2:1 w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy i dzięki temu awansowała do finałów turnieju. Biało-czerwoni w turnieju kwalifikacyjnym rozegranym we Włoszech zgromadzili sześć punktów i zajęli drugie miejsce w grupie, ustępując jedynie Włochom, z którymi przegrali 0:1. Podopieczni Dariusza Gęsiora w eliminacjach wygrali jeszcze z Ukrainą 3:2. Awans do turnieju finałowego jest pierwszym od dziesięciu lat awansem kadry do lat 17 na Mistrzostwa Europy.

We wtorkowym meczu z Kosowem dziewięćdziesiąt minut rozegrali biało-zieloni - bramkarz Antoni Mikułko oraz obrońca Miłosz Kurzydłowski. W kadrze meczowej znalazł się także Bartosz Brzęk. Turniej finałowy rozpocznie się za trzy tygodnie w Izraelu.

Antek, Miłosz, Bartek - gratulujemy! 

źródło: własne