Już w najbliższą środę piłkarki Lechii zagrają w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzą się z ubiegłorocznym triumfatorem tych rozgrywek, drużyną Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew.

Środowy finał to nie tylko szansa  na wywalczenie okazałego Pucharu, ale również na zapisanie się złotymi zgłoskami na kartach historii Klubu, albowiem nigdy wcześniej kobieca drużyna Lechii nie zdobyła takiego trofeum. Ewentualna wygrana zapewni biało-zielonym możliwości rywalizacji na szczeblu centralnym tych rozgrywek. 

Jak wyglądała droga obu drużyn do finału

Żeby wywalczyć sobie prawo do gry w finale biało-zielone musiały najpierw pokonać IV-ligową drużynę Bet-Bud-u Jastrząb Malbork (2:0), a następnie w półfinale odprawić z kwitkiem Stal Jezierzyce (6:0). Z kolei na drodze do finału piłkarki Pogoni najpierw zmierzyły się z Chojniczanką Chojnice, którą pokonały…aż 18:0, zaś bezpośredni awans zapewniły sobie wygrywając w półfinale z drużyną Lwa Lębork 5:1.

Okazja do rewanżu

Środowy finał będzie okazją dla biało-zielonych do rewanżu za przegraną w ubiegłorocznym finale, w którym podobnie jak w tegorocznej edycji  zmierzyły się z Pogonią. Wówczas lepsze okazały się piłkarki z Tczewa, a zwycięską bramkę dla tczewianek w 89. minucie zdobyła Magdalena Sobal.

dsc 9392

Z pewnością atutem drużyny Lechii są zawodniczki z doświadczeniem występów na boiskach ekstraligi czy I ligi, jak Vika Khuda, Weronika Szmatuła, Julia Witczak czy Paulina Łapińska. Podobnie mocnym punktem gdańskiej defensywy jest jedna z najlepszych bramkarek w plażowej odmianie piłki kopanej Karolina Palacios.

Z kolei atutem drużyny z Tczewa jest szeroka kadra zawodniczek, które występują zarówno na boiskach IV jak i I ligi, a tym samym możliwość dużych roszad w składzie. Można zatem z dużą dozą pewności spodziewać się, że drużyna Pogoni specjalnie na potrzeby finału zostanie wzmocniona zawodniczkami pierwszej drużyny i to one, podobnie jak miało to miejsce przed rokiem, będą decydować o sile drużyny z Tczewa.

Walka o zwycięstwo i apel o wsparcie kibiców

Trener Lechii zapowiada walkę o zwycięstwo, bez względu na to, kto zagra w drużynie Pogoni.

Biało-zielone powalczą o historyczny tytuł dla Klubu, dlatego warto tego dnia pojawić się w Rusocinie, żeby wesprzeć dziewczyny w walce o zwycięstwo.

Rusocin gospodarzem

Gospodarzem środowego finału wojewódzkiego Pucharu Polski jest Rusocin, a finał zostanie rozegrany na boisku przy ulicy ul. Rataja 3. Mecz rozpocznie się o godz. 16.30.

Transmisję z finału przeprowadzi Pomorski Związek Piłki Nożnej na swoim kanale na YouTube.