Jako redakcja nie skupiamy się wyłącznie na informowaniu Was o sprawach bieżących, ale sporo miejsca na naszej stronie zajmują historyczne zbiory. Dzisiaj zapraszamy do lektury odświeżonej strony z kolekcją programów meczowych. Obecnie nasz zbiór liczy 152 programy, mamy jednak nadzieję, że dzięki waszej pomocy stale będzie się rozrastał.

Dla wielu, szczególnie starszych kibiców, programy meczowe są/były nierozłącznym elementem widowiska sportowego. Bardzo popularne są na zawodach żużlowych, ale także od lat towarzyszom meczom piłkarskim.

Jeśli przejrzycie naszą kolekcję, zauważycie jak dużo wychodziło ich w latach 70-tych, 80-tych czy na początku 90-tych. Ba, może było ich sporo w latach wcześniejszych - tego nie wiemy, bowiem nie dotarliśmy do takich zbiorów.

W XXI wieku powoli kluby przestają wydawać programy meczowe. W dobie powszechnego dostępu do Internetu nie mają już one praktycznie racji bytu. Choć może to być mylnie odbierane przez nas kibiców Lechii. Jeśli zainteresujemy się tematem okazuje się, że inne kluby nadal je wydają.

By upamiętnić ten element historii widowisk sportowych, stworzyliśmy wirtualną kolekcję programów z pojedynków gdańskiej Lechii. Mamy nadzieję, że tak jak bilety, artykuły prasowe czy fotorelacji pozwolą wam wrócić pamięcią do meczów sprzed lat 5-ciu i 50-ciu.

Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na nasz apel i udostępnili swoje zbiory.

20201016program2

 

20201016program3

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora