W roku 2015 Lechia Gdańsk obchodziła swoje 70 urodziny. Czas bardzo szybko leci. Wielkimi krokami zbliża się właśnie kolejna rocznica - 75 lat! Nasza redakcja z tej okazji przygotowała niespodziankę dla czytelników. Zachęcając do wspólnego odliczania do tego święta, zapraszamy Was do lektury książki, którą będziemy publikować w 70 odcinkach. Tak w 70 bo tyle tygodni dzieli nas od 75 urodzin a dodatkowo właśnie tyle rozdziałów posiada publikacja.

Z okazji 70 urodzin klubu Lechia Gdańsk w 2015 roku wydana została książka „70 meczów na 70-lecie Lechii”, która przypomina najbardziej pamiętne spotkania Biało-Zielonych od momentu powstania naszego klubu w 1945 roku aż do czasów współczesnych.

Na 143 stronach książki znajdują się opisy meczów, wyniki, informacje o zawodnikach, którzy reprezentowali Biało-Zielone barwy. Całość dopełnia ogromna liczba zdjęć archiwalnych pochodzących z Muzeum Lechii Gdańsk, z lokalnych i ogólnopolskich mediów oraz prywatnych przekazanych klubowi.

70 meczów na 70-lecie gdańskiej Lechii” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy określają się mianem Kibiców Biało-Zielonych. Na poniższych podstronach będziemy sukcesywnie publikować wszystkie rozdziały, wprowadzając Was w klimat obchodów 75-lecia Klubu.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora