lechia

Baza Flag Lechii Gdańsk, którą stworzyliśmy z myślą o uszanowaniu ważnego elementu ruchu kibicowskiego na Lechii, wzbogaciła się właśnie o opisy 3 flag i aż o 3 zupełnie nowe pozycje.

Opisów przybyło by zapewne więcej, gdyby część z Was podeszła poważniej do naszej pracy nad serwisem. My sami nie dopiszemy historii do flag, których autorami jesteście WY drodzy czytelnicy. My chcemy tylko godnie zaprezentować młodym pokoleniom i kibicom innych drużyn to z czego byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni.

Niestety nasz zbiór powstał w oparciu tylko o zdjęcia, które posiadamy w naszych galeriach [odnośnik]. Brakuje nam zdjeć z wielu wcześniejszych sezonów. A nie wierzę, by przepadły gdzieś bezpowrotnie szczególnie te z lat 80-tych czy 90-tych. Poprzez to robimy teraz oczy, gdy jakaś starsza flaga ujrzy nagle światło dzienne. A stało się tak chociażby, gdy kilka flag nagle pojawiło się na meczach Śląska. Nawet osoby, które je tworzyły często robią oczy co możecie przeczytać w opisach flag, jakie do nas trafiają.

Przykładem jest tu chociażby dodana właśnie flaga Lechia - Devil's Army. Flaga z końca lat 90-tych, z dość ciekawą historią (skrojona przez Pogoń) nagle odnajduje się we Wrocławiu. Wcześniej dodaliśmy już do bazy kilka takich pozycji. Dzięki temu, że część kibiców postanowiła przekazać je swego czasu braciom z Dolnego Śląska, nie podzieliły one losu "akcji magazynowej".

Poniżej znajdziecie odnośniki do wszystkich nowych pozycji [prośba o jakieś dane]. Poza tym, 3 flagi Lechistów z Chojnic zyskały opisy. Pozostałe cały czas czekają na Was.

Lechia Gdańsk

Lechia - Devil's Army [24] [Nr. 270]

Lechia Gdańsk

Dzielnice / Lechia Gdańsk Siedlce [Nr. 271]

Lechia Gdańsk

Miasta / Pruszcz Gdański [Nr. 272]

Zachęcamy również do dyskusji na forum w wątku poswięconym flagom.

Flagi Lechii - wątek na forum.Lechia.net