Po zwycięstwie nad Lechem Poznań, przed biało-zielonymi kolejne spotkanie z wysoko notowanym przeciwnikiem. Tym razem gdańszczanie zmierzą się z piątym w tabeli Radomiakiem. Początek starcia w Radomiu o 15:00.

Przed rozpoczęciem 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia i Radomiak sąsiadowały w ligowej tabeli. Piłkarze Tomasza Kaczmarka z dorobkiem 39 punktów zajmowali czwartą lokatę, a zespół z Radomia z trzema oczkami mniej plasował się pozycję niżej. Do ligowego podium strata gdańszczan wynosiła sześć, a w przypadku Radomiaka, dziewięciu punktów. Dzisiejszy mecz będzie więc także istotny w kontekście walki o europejskie puchary. Jeśli Lechia wygra zbliży się do Rakowa na dystans trzech punktów. Z kolei dla Radomiaka trzy punkty oznaczałyby powrót do kontaktu z czołówką. Oba zespoły mają więc o co grać.

W zeszłym tygodniu w szatniach obu ekip panowały zmienne nastroje. Biało-zieloni w niedzielę wygrali u siebie z Lechem Poznań 1:0 po trafieniu 18-letniego Filipa Koperskiego i tym samym pozbawili Lecha fotelu lidera. Z kolei Radomiak w szalonych okolicznościach przegrał na wyjeździe z Wartą Poznań 3:1. W szalonych, bo jeszcze do przerwy piłkarze Dariusza Banasika byli na prowadzeniu. Po zmianie stron w przeciągu zaledwie sześciu minut stracili trzy gole i nie zdołali się podnieść już do końca spotkania.

Dla beniaminka z Radomia obecne rozgrywki są bardzo dobre. Jesienią Radomiak był w pewnym stopniu rewelacją w całej ligowej stawce. Zieloni bowiem przezimowali na czwartym miejscu, z dwupunktową przewagą nad Lechią, a w całej rundzie jesiennej przegrali tylko dwa spotkania. Początek rundy wiosennej nie należy jednak do udanych dla piłkarzy z Mazowsza. W trzech meczach zdobyli oni zaledwie punkt i było to na inaugurację rundy w spotkaniu przeciwko Wiśle Płock. Dwa tygodnie temu Radomiak zanotował swoją pierwszą domową porażkę w sezonie. Zespół Dariusza Banasika uległ Rakowowi Częstochowa 1:0. W niedzielę beniaminek będzie się chciał zrehabilitować po nieudanym początku i zdobyć trzy oczka.

Historia pokazuje, że mecze z Radomiakiem nie zawsze dla Lechii są łatwą przeprawą. Dotychczas oba zespoły mierzyły się ze sobą jedenaście razy. Cztery razy górą byli biało-zieloni, a trzy razy wygrywali piłkarze z Radomia. W czterech spotkaniach padł także wynik remisowy.  Jesienią w Gdańsku padł wynik 2:2 i wówczas ze stanowiskiem trenera Lechii pożegnał się Piotr Stokowiec. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Maciej Gajos i Mateusz Żukowski.

Kto dziś wywalczy trzy oczka? Początek meczu o 15:00. Transmisja w Canal+Sport.

źródło: własne