Lechia wygrała w niedzielny wieczór 3:2 z Widzewem. Dla Biało-Zielonych były to pierwsze punkty wywalczone w tym sezonie. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył niezawodny Flavio Paixao. Co działo się w trakcie i po meczu na Twitterze? Wybraliśmy najciekawsze opinie.

Z pewnością bohaterem meczu okazał się być Flavio Paixao, który w 86. minucie pięknym strzałem pokonał bramkarza Widzewa i zagwarantował Lechii trzy oczka. Po meczu kibice z Gdańska skandowali jego imię i nazwisko.

"Lechia jak wytrwany bokser" - tak występ Biało-Zielonych ocenił z kolei dziennikarz Radia Widzew, Marcin Guzewicz.

Sporo pisało się też o bramce Macieja Gajosa oraz przestrzeni, jaką zostawili mu piłkarze Widzewa.

Kibice docenili także postawę Michała Buchalika, który wszedł do bramki za kontuzjowanego Dusana Kuciaka. "Buchal" w ostatnich minutach meczu zanotował dwie kluczowe interwencje i uratował trzy punkty.

Twitter zwrócił też uwagę na pewien strzał Łukasza Zwolińskiego. Łukasz pod koniec pierwszej połowy oddał strzał wysoko nad bramką.

Kilka chwil wcześniej "Zwolak" zdobył swoją 50. bramkę na boiskach Ekstraklasy.

źródło:  własne