Remisowo zakończyło się spotkanie sparingowe ze Zniczem Pruszków. Asystę oraz bardzo dobry występ zaliczył testowany Ricardinho.

W sparingu ze Zniczem swoją szansę od pierwszej minuty dostali testowani Paweł Wojciechowski oraz Wojciech Zyska. Na placu gry w drugiej połowie pojawił się również Filip Kozłowski, a także Brazylijczyk Ricardinho. Piłkarz, który słynie z bardzo dobrego wyszkolenia technicznego, spisał się bardzo przyzwoicie. To on asystował przy bramce Adama Dudy, który nie miał problemów z wykorzystaniem idealnego podania Brazylijczyka. Pełne 90 minut zagrał również nowy piłkarz biało-zielonych Jarosław Bieniuk. Powrót do biało-zielonych barw nie wypadł zbyt okazale, gdyż to były obrońca Widzewa sprokurował rzut karny, po którym Znicz wyszedł na prowadzenie 1:0. Sparing zakończył się remisem, choć w 84. minucie sam na sam zmarnował Duda. Do pojedynku z bramkarzem 22-letniego napastnika wyprowadziło podanie Surmy, ale Adam kopnął piłkę wprost w bramkarza.