Ruch Chorzów zremisował 1-1 (1-1) z Lechią Gdańsk w 2. kolejce Ekstraklasy. W tym mało porywającym spotkaniu nie można było tylko narzekać na urodę zdobytych goli. Zarówno Deleu, jak i Marcin Malinowski popisali się pięknymi strzałami z dystansu. Oba zespoły zaliczyły po drugim remisie w tym sezonie.

Lechia bardzo szybko objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Piotra Wiśniewskiego piłka spadła pod nogi stojącego 20 metrów od bramki Deleu, który pięknym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Jeszcze ładniejszą bramkę Ruch strzelił w 16. minucie. Filip Starzyński wycofał futbolówkę do Marcina Malinowskiego, a ten z ponad 20 metrów strzelił w samo okienko.  Po drugiej stronie boiska Deleu wypatrzył stojącego na szesnastym metrze Marcina Pietrowskiego, ale strzał z powietrza pomocnika Lechii był mocno niecelny. Tuż przed przerwą zakotłowało się pod bramką gdańszczan, jednak dwukrotnie po wrzuceniu piłki w szesnastkę sytuację zdołali wyjaśnić obrońcy.  Do kuriozalnej sytuacji doszło tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Jarosław Bieniuk głową zagrał piłkę do Mateusza Bąka, ten nienaciskany przez nikogo nie potrafił złapać futbolówki, która spadła pod nogi Pavela Šultesa. Czeski napastnik gospodarzy fatalnie spudłował jednak z pięciu metrów, kopiąc nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później Marek Zieńczuk uderzył z dystansu wprost w Starzyńskiego, a jego poprawkę zdołał odbić bramkarz Lechii.

Na brak zajęcia nie mógł narzekać także Kamiński. W 60. minucie golkiper "Niebieskich" obronił uderzenie Deleu. Niedługo potem w zamieszaniu w polu karnym piłkę bez przyjęcia kopnął Wiśniewski, lecz ta przeleciała obok bramki. Jeszcze bardziej pod bramką gospodarzy pomylił się Piotr Grzelczak, który po wrzutce Daisuke Matsui strzelił wysoko nad poprzeczką. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry ten sam zawodnik ponownie popisał się fatalnym zagraniem, nie wykorzystując sytuacji sam na sam z Kamińskim.