Nadal gramy o puchary!

Lechia Gdańsk wygrała na własnym boisku z liderem ligi - Legią Warszawa 2-0 (1-0) w meczu 36. kolejki Ekstraklasy. Bramki zdobyli po ładnych strzałach Sławomir Peszko i Miloš Krasić.

O tym, kto zdobędzie mistrzostwo, zadecyduje ostatnia kolejka. Z kolei Lechia w bezpośrednim spotkaniu zmierzy się z Cracovią o prawo gry w Lidze Europy.

Od początku spotkania do ataków ruszyli gospodarze. Już w 2. minucie Sławomir Peszko wbiegł w pole karne z lewej strony i oddał strzał, jednak był on niecelny. Trzy minuty później Vanja Milinković-Savić wybił piłkę z własnej szesnastki pod pole karne Legii. Adam Hloušek zagrał futbolówkę głową i ta trafiła do Flávio Paixão, a Portugalczyk wbiegł w szesnastkę i uderzył, ale piłka poleciała obok słupka. W 8. minucie zaatakowała Legia. Michaił Aleksandrow oddał strzał w polu karnym, lecz źle trafił w futbolówkę, przez co ta poleciała obok bramki.  W 20. minucie Lechia wyszła na prowadzenie. Jakub Wawrzyniak zagrał pod pole karne gości. Piłkę głową wybił Igor Lewczuk, ale ta spadła pod nogi Peszki, który precyzyjnym uderzeniem pokonał bezradnego Arkadiusza Malarza. Po spokojniejszym okresie gry w 44. minucie Sebastian Mila zakończył strzałem ładną, zespołową akcję gdańszczan, ale Malarz zaliczył skuteczną interwencję.  Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. W 50. minucie Lechia strzeliła drugiego gola. Miloš Krasić podał do Peszki, który był w polu karnym. Skrzydłowy Lechii odegrał futbolówkę do Serba, a ten minął Guilherme i uderzył sprzed szesnastki. Malarz był bez szans. Później niewiele ciekawego się działo. Legia ostatnie pół godziny musiała grać w dziesięciu po czerwonej kartce Lewczuka, jednak nie wpłynęło to znacznie na przebieg spotkania. Jeszcze w 89. minucie Bartosz Bereszyński zacentrował z prawej strony pola karnego, a Stojan Vranješ oddał niecelny strzał bez przyjęcia.

Wygrana z Legią sprawiła, że w rundzie wiosennej na Stadionie Energa Gdańsk piłkarze Biało-Zielonych byli niepokonani, notując bilans siedmiu zwycięstw i jednego remisu.

11 maja 2016, 20:30 - Gdańsk ( Stadion Energa Gdańsk )
Lechia Gdańsk 2-0 Legia Warszawa