Według informacji Macieja Słomińskiego z Interii Energa nie będzie sponsorować Lechii Gdańsk. Do sprawy na łamach portalu odniósł się Krzysztof Kopeć z biura prasowego spółki.

W Lechii Gdańsk trwają poszukiwania sponsora strategicznego. Z pewnością jego znalezienie poprawiłoby sytuację finansową klubu - w ostatnim czasie znów mówi się o zaległościach wobec I drużyny. Według informacji Interii sponsorem Biało-Zielonych nie będzie na pewno Energa. Krzysztof Kopeć z biura prasowego spółki odniósł się do tej sprawy na łamach portalu.

"Energa nie współpracuje ze wskazanym klubem od zakończenia sezonu 2022/23. Obecnie nie toczą się rozmowy dotyczące potencjalnej współpracy sponsoringowej.

W ubiegłym roku co piąta złotówka z budżetu sponsoringowego Energi przeznaczana była na wsparcie drużyn, klubów sportowych czy instytucji kultury w Gdańsku. Współpracujemy nie tylko z dużymi zespołami, ale także doceniamy mniejsze podmioty, drużyny, które są wartościowe np. dla mieszkańców danego terenu, w tym przypadku dla gdańszczan. Wsparciu talentów służą też programy ambasadorskie, dzięki którym do sportowej rodziny Energi dołączają nowi, uzdolnieni zawodnicy m.in. z Gdańska. W dalszym ciągu koncentrujemy się na sportowym rozwoju dzieci i młodzieży - tylko w ciągu ostatnich trzech lat z zajęć sportowych, dzięki inicjatywom wspieranym przez Energę w Gdańsku, skorzystało ponad 30 tys. dzieci.

Nasza firma nadal chce angażować się w inicjatywy istotne dla mieszkańców i miasta, ale jednocześnie zależy nam, aby nasi partnerzy cieszyli się odpowiednim uznaniem, a wzajemna współpraca pomiędzy klubem, jego kibicami i firmą, przynosiła korzyści sportowe, biznesowe lub wizerunkowe wszystkim zainteresowanym stronom" - czytamy.

źródło: Interia