Choć derby Trójmiasta miały miejsce prawie tydzień temu, to w piłkarzach ten wynik bardzo długo siedział. Zapytaliśmy o to Dawida Bugaja, który opowiedział nam też o swoich wrażeniach związanych z kibicami i ich wizytą pod hotelem w piątkowy wieczór.

Karolina Jaskulska, Lechia.net: Za wami derby, niestety przegrane. Jak Ty przeżywałeś ten wynik, jak wyglądały z twojej perspektywy pierwsze godziny po meczu?

Dawid Bugaj, obrońca Lechii: Był to wielki mecz i to było czuć nawet przez to, że kibice przyszli pod hotel i nas wspierali. Był to też ciężki mecz, nie spodziewaliśmy się takiej pogody. Inaczej się do tego meczu przygotowaliśmy, chcieliśmy więcej grać piłką. Niestety sie nie udało i było w meczu dużo przypadku. Muszę przyznać, że zostałem wychowany w Norwegii, to jednak pierwszy raz grałem na śniegu. To też było nowe doświadczenie. Mimo wszystko staraliśmy się walczyć. Po meczu przeżywaliśmy to mocno. To są derby. Ciężko było spać w nocy, cały weekend przeżywaliśmy. Teraz musimy przełożyć to na sportową złość i przekuć to na boisku w niedzielę i zdobyć trzy punkty.

No właśnie, wspomniałeś o pogodzie. Byliście zaskoczeni białym puchem, gdy dojechaliście do Gdyni?

Słyszeliśmy, że ma spaść trochę śniegu. Jak wybiegliśmy na rozgrzewkę to było okej, ale później zaczęło jeszcze bardziej sypać i już nic nie było prawie widać. Byliśmy trochę zaskoczeni, że w Gdyni nic z tym nie zrobili. Nie odśnieżyli ani nic. Nic nie mogliśmy z tym jednak zrobić. 

Pod hotelem żegnały Was setki kibiców. Spotkałeś się może w Norwegii czy we Włoszech z czymś takim?

Pierwszy raz takie coś widziałem. Kibice dali nam duże wsparcie i to było widać. Pokazali też, jak bardzo ważny był to mecz. Cieszę się, że Lechia Gdańsk to tak wielki klub. Byliśmy bardzo zadowoleni, ale też zaskoczeni, że aż tyle osób przyszło. Ludzie śpiewali, odpalali fajerwerki, dali nam szaliki... Coś niezwykłego. 

Na koniec powiedz proszę słów kilka odnośnie nadchodzącego meczu z Miedzią.

Miedź to zespół, który spadł z ekstraklasy i to zespół bardzo mocny. Są na topie w tabeli, będzie to ciężki mecz, ale musimy się do niego przygotować i wyjść i wygrać.

źródło:  własne