W 26 kolejce IV Ligi występująca tam drużyna rezerw Lechii Gdańsk pokonała na boisku przy Traugutta 29 Wikęd Luzino 5:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Mateusz Lewandowski, Egy Maulana Vikri, Mateusz Sopoćko a dwie dołożył Mateusz Żukowski, dwa gole dla gości z Luzina zdobył Paweł Czoska.

20190414 lechiaii luzino 44 of 69

Kilka słów komentarza trenera Lechii Dominika Czajki:

Byliśmy mocno zmotywowani na ten mecz i chęci rewanżu za porażkę na jesień a także za zachowanie zawodników gospodarzy po meczu. Od początku narzuciliśmy swoje warunki gry i mieliśmy chęć stwarzania sobie sytuacji bramkowych oraz ich wykorzystywanie. Do przerwy zdobyliśmy tylko 1 bramkę a mogliśmy jeszcze dołożyć 2-3 i już wtedy powinniśmy zamknąć mecz. W przerwie zamieniliśmy pozycjami Żukowskiego z Egym i to był strzał w 10-kę, kolejne bramki padały po pięknych akcjach. Skończyliśmy na 5 a mogło być dużo więcej. Stracone bramki ze stałych fragmentów nie miały żadnego wpływu na przebieg meczu. Jestem zadowolony z gry chłopaków oraz wyniku.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego meczu:

26. kolejka RWS Investment IV ligi

Lechia II Gdańsk - KTS-K Wikęd Luzino 5:2 (1:0)

Bramki: Mateusz Lewandowski (41.), Egy Maulana Vikri (50.), Mateusz Sopoćko (62.), Mateusz Żukowski (68., 78.) - Paweł Czoska (52., 72.)

Żółte kartki: Dominik Rycewicz (Lechia) - Bartosz Dąbrowski, Paweł Czoska (Wikęd)

Skład Lechii: Maciej Woźniak - Filip Dymerski, Grzegorz Wojtkowiak (k), Daniel Mikołajewski, Dominik Rycewicz - Mateusz Cegiełka, Mateusz Sopoćko, Mateusz Lewandowski, Bartosz Kuźniarski (87. Adam Kucznier), Egy Maulana Vikri (90. Dmytro Posyliuzhnyi) - Mateusz Żukowski

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Piotr Wiśniewski, Piotr Kotlarczyk

źródło: Lechia.pl / własne