W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia Gdańsk pokonała w Częstochowie miejscowy Raków 1:0. Bramkę na wagę awansu do finału w 17 minucie zdobył Artur Sobiech.

Komentarz trenerów:

Piotr Stokowiec, trener Lechii: W pierwszej połowie, kiedy graliśmy pod wiatr, było nam bardzo trudno. Po przerwie prezentowaliśmy się lepiej, ale jeśli chodzi o płynność gry, nie mieliśmy tego meczu pod kontrolą tak, jak byśmy chcieli. Gra była szarpana, ale najważniejsze, że skuteczna. Byliśmy konsekwentni i konsekwentni i wyrachowani. Jeśli nie stać nas na artyzm, to trzeba postawić na dobre rzemiosło. Raków nas nie zaskoczył. Ale przygotowanie się do tego meczu zajęło nam więcej czasu niż do spotkań z drużynami z ekstraklasy. Mam przekonanie, tylko Lechia była w stanie utrzeć tu Rakowowi nosa. Obawiam się, co będzie z Arturem Sobiechem, pojechał do szpitala, ma wstępne objawy wstrząśnienia mózgu.

20190410 004 rul 8497

Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa: Jest mi przykro, że ta piękna przygoda się skończyła, choć wcale nie musiała. Mam tylko nadzieję, że bramka dla nas nie została błędnie nieuznana, bo pozostanie duży niesmak. Myślę, że to doświadczenie zaprocentuje. Nie potrzebuję pocieszania, jestem po prostu rozgoryczony, uważam, że mogliśmy ten mecz wygrać. Wykreowaliśmy sobie tyle sytuacji, że byliśmy w stanie to zrobić.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z meczu:

1/2 finału Totolotek Pucharu Polski

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramki: Artur Sobiech (17.)

Żółte kartki: Schwarz - Mladenović, Augustyn, Kubicki, Łukasik.

Raków Częstochowa: Jakub Szumski, Andrzej Niewulis, Arkadiusz Kasperkiewicz, Tomas Petrasek, Piotr Malinowski (59' Daniel Bartl), Petr Schwarz (87' Maciej Domański), Igor Sapała, Patryk Kun, Marcin Listkowski, Miłosz Szczepański (80' Szymon Lewicki), Sebastian Musiolik

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović, Joao Nunes, Michał Nalepa,Błażej Augustyn, Filip Mladenović, Daniel Łukasik,Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski, Flavio Paixao, Lukas Haraslin, Artur Sobiech (31' Jakub Arak)

źródło: przegladsportowy.pl /Lechia.pl / własne