Colors: Green Color

Trudno uwierzyć, ale pomimo wielu sytuacji, dobrego początku i przyznania rzutu karnego Lechia nie przywozi do Gdańska w tej kolejce żadnych punktów. Tylko jeden słabszy moment w obronie wystarczył, aby mecz zakończył się bolesną porażką.

Add a comment
Czytaj więcej: Z pustymi rękami z Płocka, Wisła Płock-Lechia Gdańsk 1:0 (Fotorelacja)

Przerwę na mecze reprezentacji Polski w Gdańsku wykorzystano na sparing z Karpatami Lwów. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 9 września, i połączone było z piknikiem zorganizowanym przy Stadionie Energa Gdańsk, podczas którego dzieci korzystały z 'dmuchańców' i innych atrakcji, dorośli zaglądali do stoisk z produktami regionalnymi, wszystkich cieszyły food trucki, które zjechały tutaj z całej Polski.

Add a comment
Czytaj więcej: Mecz Lechia Gdańsk vs. Karpaty Lwów w obiektywie

W minioną sobotę na bocznym boisku przy ul.Traugutta 29 rozegrany został mecz drużyny rezerw.

Wzmocniona piłkarzami z pierwszego zespołu Lechia II Gdańsk pokonała Stolem Gniewino 2-1.Obie bramki dla gdańszczan zdobył Egy Maulana Vikri (6', 52') a dla drużyny gości Mateusz Dampc (41').

Add a comment
Czytaj więcej: Fotogaleria z meczu Lechia II Gdańsk - Stolem Gniewino 2-1

Lechia przed meczem była liderem ekstraklasy, miała 14 punktów, dwa więcej niż Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice i Zagłębie Lubin. Rok temu przegrała w Gdańsku z Koroną Kielce 0:5. Teraz miało być inaczej. I było. Trener Piotr Stokowiec znakomicie przygotował zespół taktycznie, który nie spieszył się z organizowaniem akcji. Najważniejsza była defensywa, złożona nie tylko z czterech obrońców, ale wszystkich piłkarzy. Pod własne pole karne wracał nawet najbardziej wysunięty Flavio Paixao.

Add a comment
Czytaj więcej: Mecz Lechia Gdańsk vs. Korona Kielce w obiektywie