W niedzielę 30 września, piłkarki z Tczewa podejmowały drużynę Biało Zielonych z Gdańska w spotkaniu 5 kolejki II ligi kobiet gr. kujawsko-pomorska. Drużyna z Gdańska w pierwszych czterech meczach poniosła same porażki.

Gospodarze liczyli na łatwe zwycięstwo. Jednak pomimo różnicy umiejętności, zarówno indywidualnych jak i drużynowych, pierwsza bramka padła dopiero w 53 minucie. Zdobyła ją Karolina Kwiatkowska strzelając z kilkunastu metrów przed wybiegającą z bramki Annę Baranowską.

Kilka minut później po zamieszaniu na polu bramkowym, przypadkowo piłka uderza grającą z numerem 35 Małgorzatę Zatorską, która strzeliła gola samobójczego. W 79 minucie strzałem z dystansu z 19 metrów Karolina Kwiatkowska zaskoczyła bramkarkę z Gdańska, a piłka po odbiciu się od lewego słupka wpadła do bramki. Pogoń prowadziła w tym momencie 3:0 a do końca spotkania pozostało około 10 minut.

Pięć minut później indywidualną akcję podjęła wprowadzona w 62 minucie Weronika Dziadzio, która pomimo asysty dwóch zawodniczek z Gdańska, przebiegła kilkadziesiąt metrów i z ośmiu metrów pokonała Annę Baranowską. Zawodniczki z Gdańska w ostatniej minucie dwukrotnie pokonały bramkarkę z Pogoni, ustalając wynik 4:2.

W najciekawszym spotkaniu II ligi liderki WAP Włocławek zremisowały w Szczecinie z rezerwami Olimpii, które mają już tylko jeden punkt przewagi nad Kotwicą, Pogonią i KKP Chełmża.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Biało-Zielone Gdańsk 4:2 (0:0)

• 1:0 Karolina Kwiatkowska 53’
  • 2:0 Małgorzata Zatorska (samobójcza) 61’
  • 3:0 Karolina Kwiatkowska 79’
  • 4:0 Weronika Dziadzio 84'
  • 4:1 Aleksandra Koczewska 90’
  • 4:2 Oliwia Siemińska 90’

Żółte Kartki: Viktoria Osowska (Pogoń Tczew), Nataliia Churikova, Aleksandra Koczewska (obie Biało Zielone Gdańsk)