W meczu 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy drużyna Lechii Gdańsk pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Jarosław Kubicki, Flavio Paixao oraz dwie Patryk Lipski.

W 8 minucie meczu na prowadzenie Biało-zielonych wyprowadził Patryk Lipski który z 16 metrów pięknym mierzonym strzałem pokonał bramkarza gości.Po 15 minutach do remisu doprowadził Vamar Sanogo. Tuz przed gwizdkiem kończącym pierwsza połowę spotkania na ponownie prowadzenie piłkarzy Lechii wyprowadził Jarosław Kubicki który zdobył bramkę po przepięknej akcji Lukasa Haraslina.

Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy, w 50 minucie Flavio Paixao wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na najlepszym zawodniku tego spotkania Lukasie Haraslinie. W 62 minucie wynik ustalił Patryk Lipski po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

11. Kolejka LOTTO Ekstraklasy

Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:1)

Bramki: Patryk Lipski (8., 63.), Jarosław Kubicki (45+1.), Flavio Paixao (51. - kar.) - Vamara Sanogo (23.)

Żółte kartki: Michał Nalepa (Lechia) - Arkadiusz Jędrych (Zagłębie)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)      Widzów: 10 023

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik (80. Tomasz Makowski), Jarosław Kubicki, Patryk Lipski - Konrad Michalak, Flavio Paixao (K) (74. Artur Sobiech), Lukas Haraslin (84. Karol Fila)

Zagłębie Sosnowiec: Matko Perdijić - Michael Heinloth, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Żarko Udovicić - Sebastian Milewski, Konrad Wrzesiński (81. Dejan Vokić), Szymon Pawłowski, Tomasz Nowak (K) (72. Junior Torunarigha), Alexandre Cristovao (87. Giacomo Mello) - Vamara Sanogo

źródło:  Lechia.pl / własne