Zapadła dziś decyzja: miejscy urzędnicy powiedzieli "nie" dla organizacji meczu Wisła-Legia na Stadionie Narodowym. Mecz o Superpuchar zostaje odwołany !

Decyzję ogłosiła dziś Ewa Gawor, szefowa miejskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, które wydaje zgody na organizację imprez masowych. - Wciąż mamy trzy negatywne opinie dotyczące tej imprezy.

Zastrzeżenia mają policja, straż pożarna i sanepid - powiedział Mirosław Szymanek, naczelnik miejskiego wydziału imprez masowych i zgromadzeń publicznych. .

Najwięcej zagrożeń dostrzegła policja, która negatywną opinię wyraziła 27 stycznia. - Od tego czasu nic się nie zmieniło - usłyszeliśmy od podkom. Joanny Węgrzyniak z południowopraskiej policji.

Nie sposób wymienić listy niedociągnięć, jakie wskazała. Zacytujmy więc podsumowanie: "Na podstawie lustracji obiektu przeprowadzonej 26 stycznia należy stwierdzić, że Stadion Narodowy w Warszawie jest w dalszym ciągu placem budowy".

Bez Superpucharu?

Skoro imprezy nie uda się zorganizować na Narodowym, to nie odbędzie się ona w ogóle. Zarówno Wisłę, jak i Legię czekają wkrótce mecze w europejskich pucharach, a później zaczyna się runda wiosenna. Nie wchodzi w grę zmiana lokalizacji spotkania, bo wniosek o zgodę na mecz trzeba składać 30 dni wcześniej.

Czy to oznacza, że Superpuchar w tym roku nie odbędzie się nigdzie? Tego nie wiemy, lecz jest to wielce prawdopodobne.

źródło : GW/ własne