Lechia Gdańsk doszła do porozumienia z Gino Pozzo,właścicielem włoskiego Unidese oraz hiszpańskiej Granady CF.

Lechia sprzedała Wojciecha Pawłowskiego. Bramkarz dokończy sezon w biało-zielonych barwach, a 1 lipca stanie się formalnie piłkarzem hiszpańskiej Granady CF. Ten klub, podobnie jak Udinese Calcio, w którym docelowo ma grać 19-latek, należą do Gino Pozzo. Ponadto włoski klub, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w Serie A, zobowiązał się do rozegrania w Gdańsku meczu towarzyskiego. Do spotkania dojdzie latem w tym lub przyszłym roku .

Ostatecznie ustalono, że Pawłowski w Lechii pozostanie na rundę wiosenną. Lechia sprzeda go zaś do hiszpańskiej Granady,i to tego klubu formalnie piłkarzem stanie się 1 lipca 19-latek.

Kariera Wojtka rozpędza się niesamowicie, a to w jak odważny sposób prze do przodu Nasz golkiper, może mu wróżyć wielką karierę.

Zaletą tej umowy napewno pozostają kolejne wpływy gotówkowe, które trafią na konto w Lechii między innymi w razie debiutu w barwach czy to Unidese, czy też Granady.

Dodatkowym bodźcem dla Lechii będzie mecz towarzyski , na który aktualnie trzecia drużyna ligi włoskiej zawita do Gdańska. Można być wręcz pewnym, że tego dnia na PGE Arenie zobaczymy stadion wypełniony po brzegi.

Miejmy nadzieję, że Wojtek nie zapomni skąd wypływa na świat, i wróci kiedyś do Gdańska jako bramkarz klasy europejskiej.