Colors: Yellow Color

Mecz 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski, w którym Stal Stalowa Wola zagra na własnym stadionie z Lechią Gdańsk rozegrany zostanie 19 sierpnia (dokładna godz. zostanie podana w późniejszym terminie). Poznaliśmy również szczegółowy terminarz 3. kolejki PKO Ekstraklasy - w niej biało-zieloni zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (niedziela 13 września, godz. 17.30).

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: PP: Stal Stalowa Wola - Lechia 19 sierpnia

Akcjonariusze Ekstraklasy, do których należy 16 klubów i PZPN, utrzymali kompetencje do ustalania sposobu podziału wpływów ze scentralizowanych praw mediowych i marketingowych po stronie rady nadzorczej. Rada ligowej spółki z kolei podjęła decyzję, że w sezonie 2020/2021 model podziału pozostaje bez zmian. Oprócz tego rada nadzorcza zatwierdziła budżet na najbliższy sezon. Po raz kolejny do podziału między akcjonariuszy ma być 225 mln zł. Ustalono też, że Ekstraklasa dofinansuje testy na obecność koronawirusa, przekazując klubom na ten cel 1,6 mln zł, tj. po 100 tys. zł na klub. Jednocześnie zarząd Ekstraklasy otrzymał zgodę akcjonariuszy na finalizowanie porozumienia z nadawcami dotyczącego praw mediowych.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: 225 mln złotych do podziału w sezonie 2020/21

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i zachorowaniami na COVID-19, Zespół Medyczny PZPN rekomenduje, aby podczas rozgrywek piłkarskich w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 obowiązywały następujące procedury i wytyczne, uzależnione od klasy rozgrywkowej.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: PZPN wydał komunikat... chyba o parę dni za późno

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował szczegółowy terminarz 1. i 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Lechia rozpocznie sezon w niedzielę w wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom lub Wartą Poznań (w zależności od tego, która z tych drużyn wygra baraż). W drugiej kolejce biało-zieloni zagrają na Stadionie Energa Gdańsk z Rakowem Częstochowa.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Inauguracja w niedzielę, z Rakowem w sobotę