Rafał Pietrzak dzień przed meczem z Legią Warszawa (20 maja 2023 r.) otrzymał informację, że kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku nie zostanie przedłużony. Były zawodnik Biało-Zielonych sezon 2023/24 rozegra w barwach Wieczystej Kraków. 

 

Przygoda Rafała Pietrzaka z Lechią Gdańsk rozpoczęła się w lutym 2020 roku. Właśnie wtedy kilkukrotny reprezentant Polski przeniósł się do gdańskiego zespołu z belgijskiego Royal Excel Mouscron. W sezonie 2021/22 zajął z drużyną z Gdańska czwarte miejsce w Ekstraklasie, które dało Biało-Zielonym możliwość zagrania w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. W Lechii Gdańsk rozegrał 111 spotkań, strzelił trzy gole oraz zanotował trzynaście asyst. Swoją karierę będzie kontynuował w trzecioligowej Wieczystej Kraków, z którą związał się dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. Rafał Pietrzak to obok Michała Pazdana najbardziej rozpoznawalne nazwisko pozyskane tego lata przez najbogatszą drużynę z 3 ligi w naszym kraju. Zgodnie z informacjami Samuela Szczygielskiego z Meczyków.pl zakontraktowaniem Rafała Pietrzaka były również zainteresowanie kluby z Grecji oraz Cypru, jednak zdecydował z rodziną, że zostaną w Polsce.

Kończy się moja przygoda z Lechią Gdańsk. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, dzięki którym czułem się tutaj jak w domu, kibicom za wsparcie w tych dobrych, ale w szczególności tych złych chwilach, które niestety towarzyszyły nam przez ten sezon. Chciałbym przede wszystkim podziękować kolegom z szatni, to był zaszczyt cieszyć się z pięknych chwil na boisku, ale też walczyć razem z Wami w trudnych momentach. Wszystkim trenerom, z którymi miałem przyjemność pracować w klubie. Jeszcze raz Dziękuję biało-zieloni i powodzenia! - napisał na swoim profilu Instagramie Rafał Pietrzak.

 

 

źródło:kswieczysta.com