W związku z organizowanym w dniu 27.04.2019r. meczem Lechia Gdańsk – Legia Warszawa wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej oraz dla samochodów osobowych od ul. Śnieżnej do ul. Wyzwolenia oraz dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych od ul. Uczniowskiej w stronę Nowego Portu do ul. Wyzwolenia.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion ExpoUwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według stałych sobotnich rozkładów jazdy.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:56 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 22:19 z przystanku "Władysława IV" [2169] (22:20 z Nowego Portu Góreckiego) w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

20190426legia

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej kibiców mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Funkcjonowanie parkingów w dniu 27.04.2019r.:

  • Parking P1 (szlabanowy) –  wjazd możliwy tylko dla posiadaczy karty parkingowej lub biletu parkingowego P1
  • Parking P3 – wjazd możliwy tylko dla posiadaczy karty parkingowej lub biletu parkingowego P3
  • Parking P4 – parking ogólnodostępny, płatny w parkometrze (od godz. 18:00 opłata wynosi 15 zł/wjazd)
  • Parking P5 - wjazd możliwy tylko dla kibiców gości 

Kibiców z niepełnosprawnościami posiadających aktualną kartę parkingową na parking P5 prosimy o wjazd przez bramę nr 12, od ul. Uczniowskiej, gdzie będzie czekał nowy, tymczasowy parking przeznaczony specjalnie dla nich. Zostanie on zlokalizowany w bezpośredniej bliskości tunelu nr 2, przez który osoby z niepełnosprawnościami wchodzą na Stadion. Przypominamy o umieszczeniu kart parkingowych za przednią szybą, tak, żeby personel mógł je zweryfikować i zezwolić na wjazd.

Uwaga! Przypominamy, że w dniu 28.04.2019r. w związku z przejazdem rowerowym przewidziane są zmiany w ruchu. W godzinach 11:00-12:00 prosimy o wjeżdżanie na Stadion od ul. Uczniowskiej.

źródło: stadionenerga.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora