Bartosz Frankowski będzie sędzią głównym finału Totolotek Pucharu Polski, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk. Jego asystentami będą Jakub Winkler i Adam Kupsik, a arbitrem technicznym będzie Paweł Raczkowski. Na sędziów VAR zostali wyznaczeni Tomasz Kwiatkowski i Marcin Borkowski. Mecz zostanie rozegrany 2 maja o godz. 16:00 na PGE Narodowym w Warszawie.

W obecnym sezonie Bartosz Frankowski był arbitrem w trzech naszych meczach. Prowadził mecze z Koroną Kielce, Arką Gdynia i Górnikiem Zabrze. Wszystkie mecze były rozgrywane w Gdańsku i wszystkie zakończyły się zwycięstwem Gdańszczan.

Sędzia Frankowski po raz pierwszy prowadził mecz Lechii Gdańsk 5 maja 2013 roku. Był to wyjazdowy mecz z Legią i zakończył się wygraną gospodarzy 1:0 [zobacz szczegóły].

Do tej pory prowadził 23 mecze z udziałem Lechii Gdańsk. 10 z nich zakończyło się wygraną Biało-Zielonych, padło 5 remisów a 8 razy zwyciężali rywale Lechii.

Bartosz Frankowski do tej pory prowadził dwukrotnie mecze Biało-Zielonych z Jagiellonią Białystok.

19 lipca 2014 roku w Białymstoku padł remis 2:2. Bramki dla Lechii: 45' Piotr Wiśniewski, Marek Wasiluk 69‘samobój [zobacz szczegóły meczu]

 

roku w Gdańsku Lechia zwyciężyła wysoko 3:0 po golach braci Paixão: 11' Marco Paixão, 70' Marco Paixão 84' Flavio Paixão (karny) [zobacz szczegóły meczu]

 

źródło: 90minut.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora