2 maja 2019 r. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się finał Totolotek Pucharu Polski, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Dla zapewnienia możliwie sprawnej organizacji imprezy, poniżej przekazujemy praktyczne wskazówki dla każdego kibica. Mecz rozpocznie się o godz. 16:00. Godzina zakończenia zawodów uzależniona jest od ewentualnej dogrywki i serii rzutów karnych. Po meczu odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia medali i Pucharu.

O której godzinie mogę wejść na stadion?

Otwarcie bram stadionu na wszystkie trybuny nastąpi o godzinie 09:30. W oczekiwaniu na Finał Totolotek Pucharu Polski wszyscy widzowie będą mogli obserwować rozgrywki finałowe Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” oraz wziąć udział w ciekawym programie rozrywkowym prezentowanym na żywo, a także zjeść posiłek w jednym z wielu punktów gastronomicznych.

Mecz rozpocznie się o godz. 16.00. Przewidywana godzina zakończenia meczu to ok. 17.45 (w przypadku dogrywki - ok. 18.20, zaś w przypadku dogrywki i serii rzutów karnych - ok. 18.35). Po ostatnim gwizdku sędziego odbędzie się ceremonia wręczenia medali dla zawodników obu drużyn oraz Pucharu dla zwycięskiej drużyny.

Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą?

Bilet i ważny dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja studencka). Stewardzi będą sprawdzali zgodność danych na bilecie oraz danych zawartych w dokumencie potwierdzającym tożsamość (imię, nazwisko, PESEL). W przypadku niezgodności tych danych lub braku dokumentu potwierdzającego tożsamość stewardzi będą zobowiązani odmówić wstępu na mecz.

Bramy wejściowe na stadion - Uwaga!

Podczas tego meczu nie będzie możliwości wejścia na stadion inną bramą niż wskazana na bilecie, dlatego upewnij się przed wyjściem z domu, która brama widnieje na Twoim dokumencie wstępu na mecz.

Przed podejściem do bramy przygotuj do okazania swój bilet oraz dowód osobisty lub paszport w taki sposób, aby steward mógł natychmiast porównać odpowiednie dane.

Kibice Lechii Gdańsk, którzy posiadają bilety z herbem swojego klubu mogą wejść na stadion wyłącznie bramką nr 10 od strony dworca Warszawa Stadion / ul. Ryszarda Siwca.

Jeśli posiadasz bilet na dowolny sektor D (trybuna dolna), po przejściu przez kontrolę kieruj się na lewo do sekcji kołowrotów N lub O. Wybierz następnie tę sekcję, przy której jest mniejsza kolejka. Analogicznie, jeżeli posiadasz bilet na dowolny sektor G (trybuna górna) kieruj się na prawo do sekcji kołowrotów M lub L. Bilety należy wsunąć do czytnika kodem kreskowym do góry.

Parking

Polski Związek Piłki Nożnej przygotował specjalny parking dla kibiców Lechii, którzy na finał Totolotek Pucharu Polski przyjadą własnymi samochodami (więcej informacji).

Bilet

Stewardzi będą sprawdzali zgodność dokumentu tożsamości z danymi wydrukowanymi na bilecie. Przechowuj swój bilet w bezpiecznym miejscu. Utracone, zniszczone lub skradzione bilety nie będą wydawane ponownie. Twój bilet może być sprawdzony wielokrotnie podczas Twojego pobytu na stadionie, dlatego trzymaj go cały czas przy sobie, aż do samego końca imprezy. Jeśli nie możesz odnaleźć swojego siedzenia w sektorze - nie wahaj się skorzystać z pomocy stewardów. W trakcie meczu zajmij swoje miejsce na trybunach. Nie stawaj na promenadzie, schodach lub w przejściach. Stewardzi będą zwracali na to szczególną uwagę.

Czy będą sprzedawane bilety na stadionie w dniu meczu?

Nie. Organizator nie przewiduje stacjonarnej sprzedaży biletów w dniu meczu.

Bezpieczeństwo i kontrola

Pamiętaj, że przechodząc przez którąkolwiek ze stref kontroli i następnie wychodząc ze stadionu nie będziesz uprawniony do powrotu. Opuszczenie obiektu będzie równoznaczne z ostateczną rezygnacją z udziału w imprezie. Prosimy mieć na uwadze, że w celu uzyskania dostępu na stadion, każdy widz, niezależnie od wieku, musi okazać ważny bilet. Personel pilnujący wejść może skontrolować zarówno kibiców oraz ich bagaż.

Dzieci

Każda osoba bez względu na wiek musi posiadać ważny bilet. Rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za dzieci oglądające mecz.

Czy mogę zabrać ze sobą plecak lub inny bagaż?

Organizator stanowczo odradza zabierać ze sobą jakiekolwiek przedmioty, a w szczególności przedmioty określone jako zabronione. Nie należy zabierać ze sobą jakichkolwiek toreb / walizek / plecaków. Zabierz ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy (np. szalik, portfel, telefon, klucze). Na stadionie będziesz mógł skorzystać z licznych kiosków gastronomicznych.

Kibice niepełnosprawni

Wejście na stadion dla kibiców poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz kibiców z ograniczeniami ruchowymi będzie możliwe wyłącznie poprzez dedykowaną bramę nr 1 od strony Al. Zielenieckiej (pomiędzy bramami 2 i 11). W okolice tej bramy, w ramach wyjątku, możliwe będzie tymczasowe podwiezienie kibiców niepełnosprawnych. Wszyscy kibice w każdej sytuacji mogą zwrócić się o pomoc i asystę stewardów stadionowych.

Czy osoba niepełnoletnia potrzebuje opiekuna, aby wejść na mecz?

Tak, osoby do lat 13 mogą wejść na mecz tylko pod opieką osoby pełnoletniej.

Czy na teren stadionu będzie można wnieść jakiekolwiek napoje?

Nie. Zakup napojów będzie możliwy w licznych kioskach gastronomicznych.

Czy na teren stadionu można wnosić aparaty fotograficzne i kamery video?

Wnoszenie dużych urządzeń rejestrujących dźwięk i/lub obraz - z wymiennym obiektywem (długość powyżej 10 cm) jest zabronione.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora