Michał Hałaczkiewicz objął w Lechii funkcję dyrektora generalnego.

Kilka tygodni temu zarząd klubu przedstawił plan dalszego funkcjonowania na czas koronawirusa. Aby przetrwać i utrzymać stabilność finansową zdecydowano się zmniejszyć budżet na kolejny sezon o ok. 10 milionów złotych. Zgodnie z planem budżet klubu na kolejny sezon został obniżony o 20 proc. i wynosi 42 miliony złotych. Cięcia budżetu dotyczą zarówno obszaru sportowego, jak też zaplecza organizacyjnego klubu. Celem tych działań jest poprawa wyniku finansowego i płynności oraz zniwelowanie strat spowodowanych m.in. brakiem publiczności na meczach domowych. Aby realizacja planu była możliwa, podjęto pierwsze decyzje personalne.

- Zaangażowaliśmy osoby z ogromnym doświadczeniem w obszarze finansów i zarządzania. Bez zabezpieczenia tych obszarów ciężko myśleć o dobrym wyniku sportowym. Te zmiany personalne były konieczne i jeśli będzie potrzeba, wprowadzimy kolejne. W obydwu przypadkach liczę na wykorzystanie ich dużego doświadczenia biznesowego. Lechia musi przetrwać ten okres, a my wykorzystujemy tę okazję do rozwoju klubu od strony organizacyjnej i stworzenie mocnych podstaw do dalszego funkcjonowania - mówi prezes Adam Mandziara.

Nowy dyrektor generalny Lechii będzie koordynował pracę wszystkich działów klubu. Jego zadaniem będzie m.in. nadzór nad pracą organizacyjną klubu i zapewnienie spójności w działaniu. Na mocy prokury będzie dodatkowo reprezentował klub w kontaktach i negocjacjach ze strategicznymi partnerami biznesowymi.

Michał Hałaczkiewicz jako doradca wspierał zarządy spółek, agencji rządowych i organizacji samorządowych. Był członkiem krajowych i zagranicznych zespołów projektowych zajmujących się rozwojem biznesu i inwestycjami. Jego wieloletnie praktyczne doświadczenie menedżerskie łączy ze znakomitą znajomością klubu z racji funkcji członka rady nadzorczej Lechii Gdańsk. Jest doktorem ekonomii, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Poprzednio pracował w Lechii jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej.

Ponadto do rady nadzorczej powołano panią Joannę Parchem. Została ona oddelegowana przez właściciela większościowego klubu do kontroli budżetu i nadzoru nad polityką finansową.

Nowa członkini rady nadzorczej przez ponad 20 lat zarządzała m.in. wysokobudżetowymi projektami dla dużych korporacji i spółek skarbu państwa. Jej doświadczenie obejmuje również pozyskiwanie funduszy europejskich. Ukończyła Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz Sector Economics & Management w Hadze. 

źródło: lechia.pl

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora