W sobotę 1 lipca piłkarze Lechii Gdańsk rozegrają pierwsze tego lata spotkanie sparingowe.

Na półmetku obozu w Gniewinie podopieczni Piotra Nowaka sprawdzą swoją formę w towarzyskim meczu z I-ligową Chojniczanką Chojnice. Początek o godz. 18.

Biało-Zieloni w Gniewinie przebywają od wtorku. Tam w ośrodku Mistral Sport przygotowują się do nadchodzącego sezonu Ekstraklasy. Wcześniej, jeszcze w Gdańsku każdy z piłkarzy przeszedł serię testów szybkościowych i wydolnościowych.

Na podobnym etapie przygotowań co Lechia jest Chojniczanka. I-ligowiec pod wodzą nowego szkoleniowca, doskonale znanego w Gdańsku Krzysztofa Brede także mają za sobą tydzień treningów. Również dla piłkarzy z Chojnic sobotni sparing będzie pierwszym meczem kontrolnym w letnim okresie przygotowawczym.

W porównaniu z poprzednim sezonem, który Chojniczanka zakończyła na piątym miejscu w tabeli I ligi, kadra zespołu uległa póki co niewielkim modyfikacjom. Z zespołem pożegnali się Michał Jakóbowski, Marcin Biernat, Łukasz Kosakiewicz i Patryk Mikita, zaś drużynę wzmocnił Grzegorz Wnuk z MKS Kluczbork. Poza tym z zespołem trenują Michał Czekaj z Rozwoju Katowice i Bartosz Skowron z rezerw Legii Warszawa. Z kolei Piotr Nowak będzie miał szansę sprawdzić formę swoich piłkarzy, w tym nowych zawodników pozyskanych do gdańskiej drużyny, czyli Mateusza Matrasa, Mateusza Lewandowskiego, Michała Nalepę i Floriana Schikowskiego.

Początek spotkania o godz. 18 na stadionie w Gniewinie.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora