28-letni pomocnik związał się z Lechią Gdańsk 3-letnią umową. Doświadczony zawodnik może występować na różnych pozycjach w środkowej linii.

- Cieszę się, że już oficjalnie jestem zawodnikiem Lechii Gdańsk. Nikt za darmo mi miejsca w składzie nie da. Będę walczył o swoje i będę starał się przekonać trenera, żeby stawiał na mnie - mówi nowy pomocnik Biało-Zielonych, który zagra z numerem 7.

Gajos jest wychowankiem Rakowa Częstochowa, w którym stawiał swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce, występując w 2. Lidze. Przed sezonem 2012/13 dołączył Jagiellonii Białystok, gdzie spędził trzy pełne sezony, a na początku rozgrywek 2015/16 przeniósł się do Lecha Poznań. W minionym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił pięć bramek.

Łącznie na boiskach LOTTO Ekstraklasy rozegrał ponad 200 spotkań, będąc ważnym zawodnikiem drużyn, w których występował. Ponadto w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zdobył 34 bramki. Nowy zawodnik Biało-Zielonych to nominalny środkowy pomocnik. Co ciekawe, miał już okazję współpracować z trenerem Piotrem Stokowcem – w sezonie 2013/14 w Jagiellonii Białystok. Wówczas był bardzo ważnym ogniwem zespołu (37 meczów i 5 goli we wszystkich).

źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora