Mario Maloca po blisko dwóch latach wraca do Lechii Gdańsk. Doświadczony środkowy obrońca dołączył do Lechii na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się 3-letnią umową.

Maloca jest wychowankiem klubu Kamen Ingrad Velika. W 2006 roku dołączył do drużyny juniorów Hajduka Split. Dwa lata później stał się członkiem kadry pierwszego zespołu tego klubu. W Hajduku spędził osiem sezonów, rozgrywając ponad 200 spotkań i strzelając sześć goli. W lipcu 2015 roku został piłkarzem Lechii Gdańsk, stając się jednym z najważniejszych zawodników gdańskiej drużyny. Mario zapracował sobie na boiskowy tytuł "generała" bloku defensywnego Biało-Zielonych. Zagrał w 61 meczach Lechii i zdobył cztery bramki.

W lipcu 2017 roku trafił do Greuther Fürth, gdzie spędził blisko dwa lata. W niemieckim zespole również wyrósł na jednego z boiskowych liderów, rozgrywając 58 spotkań.

- Jestem szczęśliwy, że wróciłem do Lechii. Mieszkałem i grałem tu dwa lata i gdy pojawiła się okazja na powrót, zdecydowaliśmy z moją rodziną, że to najlepsze rozwiązanie - mówi Mario, który w Lechii będzie występował z numerem 23.

maloca 01

źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora