W czasie meczu Lechii z Koroną Kielce, 8 listopada, przeprowadzona ma być zbiórka na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Lechia chce razem z kibicami zebrać środki czystości dla rodzin korzystających z pomocy MOPR.

– Wiemy, że kibice Lechii zawsze chętnie pomagają innym – mówi Agata Kowalska, Wiceprezes Zarządu w Lechii Gdańsk – Na meczach Lechii przeprowadzano już wiele takich akcji, choćby razem z DKMS szukając wśród kibiców potencjalnych dawców szpiku, teraz zaproponowałam, żebyśmy pomogli potrzebującym rodzinom z Gdańska, poprzez zbiórkę środków czystości dla nich. Podobną akcję przeprowadzałam już w rożnych miejscach Polski ze Stowarzyszeniem „Piękne Anioły” i wiem, że wiele rodzin czeka na taką pomoc.

– Lechia zwróciła się do nas z taką propozycją i muszę przyznać, że jest ona wyjątkowo atrakcyjna właśnie teraz - mówi Lidia Kamińska, kierownik Działu Wspierania Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Rodziny co roku proszą nas o pomoc na przygotowanie domów do świąt. Każdy chce mieć czyste i piękne mieszkanie przed Bożym Narodzeniem. To, co uda się zebrać kibicom Lechii będzie przekazane do rodzin najbardziej potrzebujących, zwykle wielodzietnych, ale także do samotnych osób starszych. W każdej rodzinie przydadzą się bardzo również indywidualne środki czystości i higieny.

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora