Klub potwierdza, że zgłosił się w dniu dzisiejszym do Zarządu Śląska Wrocław z oficjalnym zapytaniem o wydanie zgody na rozpoczęcie rozmów transferowych z Sebastianem Milą - informuje oficjalna strona Lechia.pl.

- Chcielibyśmy, żeby Sebastian wrócił do domu i w Gdańsku kontynuował swoją karierę grając w drużynie Lechii i w barwach, które były mu zawsze bliskie – mówi Adam Mandziara, prokurent Zarządu. – Sebastian wydaje się też tego chcieć, będziemy więc starać się dojść do porozumienia ze Śląskiem w sprawie jego transferu.

Bohater ostatnich tygodni w wieku 32 lat przeżywa renesans formy piłkarskiej. Sebastian Mila wdarł się na nowo w serca kibiców swoją znakomitą grą dla Reprezentacji Polski. Świetną zmianą w meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Niemcami, gdzie był współautorem historycznego zwycięstwa i piękną bramką strzeloną reprezentacji Gruzji.

Mila swoją przygodę z piłką rozpoczynał w rodzinnym Koszalinie, w miejscowym Bałtyku. Bardzo szybko jednak przeniósł się do Gdańska, gdzie związał się z Lechią. I to właśnie Biało-Zielonych traktuje ze szczególnym sentymentem, jako klub, który pozwolił mu wyruszyć dalej w piłkarski świat. Do dziś w meczach ligowych wychodzi z frotką Lechii na ręku i często podkreśla swoje przywiązanie do niego klubu.

Profil Sebastiana Mili

Z Gdańska Sebastian na krótko trafił do Wisły Płock, skąd przeszedł do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Właśnie z tym klubem wiąże się początek jego sukcesów na ekstraklasowych boiskach. Tam w sezonie 2002/03 wywalczył wicemistrzostwo Polski. Z Grodziska Sebastian przeniósł się do Austrii Wiedeń, z którą wywalczył przez dwa lata gry puchar krajowy (dwukrotnie) i mistrzostwo. Z Austrii Mila powędrował na krótko do norweskiej Valerengi, aby później wrócić znów do Polski. Po rundzie wiosennej roku 2008 spędzonej w Łódzkim KS przeniósł się do Śląska Wrocław. Ze Śląskiem Sebastian zdobył mistrzostwo kraju, wicemistrzostwo i trzecie miejsce w lidze. Na koncie z tym zespołem ma również Puchar Ligi i Superpuchar Polski. Łącznie w polskiej ekstraklasie zagrał ponad 260 spotkań strzelając blisko 50 bramek.

Kariera Sebastiana w drużynie narodowej rozpoczęła się w zespołach juniorskich. Z kadrą do lat 16 w 1999 r. zdobył wicemistrzostwo Europy, a z drużyna U-18 - dwa lata później - tytuł mistrza Starego Kontynentu. W seniorskiej kadrze Mila ma na koncie 34 mecze, w których zdobył 8 bramek.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora