Franz Josef Wernze, właściciel ETL Group przekazał dziś na PGE ARENA Gdańsk kluczyki do sześciu aut Fundacji Pomorze Dzieciom.

Fundacja zajmuje się domową opieką hospicyjną, mając wśród swoich podopiecznych dzieci z województwa pomorskiego. Przekazany dziś dar to symboliczny znak rozpoczętej współpracy. Grupa ETL obok swojej podstawowej działalności od 2008 roku aktywnie pomaga dzieciom w Niemczech. Od tego czasu zaangażowała się w ponad 60 projektów charytatywnych, z kwotą 350 tysięcy euro przekazanych na te cele. Teraz chce pomagać również w Gdańsku.

 - Już wiosną kiedy w Gdańsku pojawił się pan Wernze, jednym z wielu pytań, które padały było, czy są w Gdańsku obszary w których, wchodząca w struktury właścicielskie Lechii, Grupa ETL mogłaby działać pomagając potrzebującym – mówi Adriana Seget, Przewodnicząca Rady Fundacji – W Niemczech działałam już przy Fundacji ETL Kindertraume, spełniając marzenia dzieci pokrzywdzonych przez los. Wiedziałam oczywiście, że w Gdańsku również takich obszarów do działania jest mnóstwo, jednak kiedy napotkałam na swojej drodze panie zajmujące się opieką nad dziećmi terminalnie chorymi, miałam pewność, że właśnie tutaj chciałabym mieć swój udział w niesieniu pomocy.

Przekazane dziś samochody, sześć nowych fordów to oprócz symbolicznego charakteru tego daru, przede wszystkim nie do przecenienia pomoc faktyczna. – Nasi podopieczni przebywają we własnych domach razem ze swoimi bliskimi, a my do nich dojeżdżamy często pokonując bardzo odległe trasy, gdyż działamy w promieniu 100 km od Gdańska – wyjaśnia dr Anna Jędrzejczyk, Dyrektor Medyczny w hospicjum prowadzonym przez Fundację - Oprócz wizyt pielęgniarskich i lekarskich dążymy do zapewnienia każdemu dziecku rehabilitacji domowej, wsparcia rodziny przez psychologa. Opieka hospicyjna jest dostępna 24 godziny na dobę przez cały rok. Jeśli tylko jest taka potrzeba zespół dyżurny dojeżdża do dziecka również w nocy.

zobacz galerię

Dzięki nowym samochodom będzie to w pełni możliwe. Fundacja szuka nadal sponsorów, którzy chcieliby dołączyć do grona wspierających jej działania podmiotów i pomóc np. w zakupie paliwa potrzebnego do codziennych wyjazdów do chorych. – Jesteśmy dopiero na starcie, ale dzięki tak hojnemu darczyńcy start mamy wyjątkowo dobry i wierzymy, że będziemy się dalej rozwijać – mówi Aleksandra Maciorowska prezes Zarządu Fundacji - I nadal bardzo liczymy na pomoc ludzi, którym nie jest obojętny los innych. Nasza działalność opiera się w dużej mierze na stałym wsparciu finansowym właśnie takich pojedynczych osób dokonujących darowizn na konto fundacji.

- Dar został przekazany przez Pana Wernze jako właściciela ETL Group nie Lechii, ale jako klub będziemy chcieli na pewno również współpracować i pomagać Fundacji – mówi Agata Kowalska, wiceprezes Zarządu Lechii Gdańsk – Myślimy np. o organizowaniu na meczach wspólnie  z kibicami zbiórek rzeczy, które są potrzebne tym dzieciom; o wizytach piłkarzy w domach, w których są mali fani Lechii. Jest tak, jak mówi prezes Fundacji, pani Ola Maciorowska, jeśli nie można dołożyć dni do życia tych dzieci, dołóżmy życia do ich dni… To mądre i piękne przesłanie. 

Więcej informacji o Fundacji Pomorze Dzieciom

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora