Pomocnik Mateusz Cegiełka podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku.

Mateusz Cegiełka to młody pomocnik urodzony w 2001 roku, który swoją przygodę z piłką rozpoczynał w DKS-ie Wkra Działdowo, skąd następnie przeniósł się do Stomilu Olsztyn. W styczniu 2018 roku trafił do Akademii Lechii Gdańsk, gdzie występował w zespole Juniorów Młodszych, którzy rywalizowali w Centralnej Lidze Juniorów.

"Cegła", jak mówią na Mateusza koledzy, jesienią był pewnym punktem drużyny Lechii występującej w rozgrywkach czwartej ligi. Dobrą postawą na boisku zapracował na treningi z pierwszym zespołem, a następnie na włączenie do "jedynki". Ponadto Cegiełka występuje w młodzieżowej reprezentacji Polski.

- W Gdańsku mam dużo możliwości do rozwoju, co staram się wykorzystywać każdego dnia. Jestem wdzięczny klubowi za zaufanie, którym mnie obdarzył. To wyróżnienie daje mi bodziec do jeszcze cięższej pracy. Będę niezmiernie szczęśliwy, jeśli uda mi się pomóc klubowi w realizacji jak najwyższych celów - powiedział Mateusz Cegiełka po podpisaniu kontraktu z Lechią Gdańsk.

źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora