Obrońca Filip Dymerski przedłużył umowę z Lechią Gdańsk, która obowiązywać będzie do 31 grudnia 2021 roku. Młody zawodnik kilka tygodni temu został włączony do kadry pierwszego zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Stokowca.

Filip Dymerski to środkowy obrońca urodzony w 2002 roku, który jest wychowankiem UKS Naki Olsztyn. W lipcu 2017 roku "Dymer" trafił do Akademii Lechii Gdańsk, gdzie występował w zespole Juniorów Młodszych Biało-Zielonych, a ostatnio w drużynie rezerw rywalizującej w rozgrywkach czwartej ligi. Ponadto Filip jest młodzieżowym reprezentantem Polski.

- Dołączenie do pierwszego zespołu było dla mnie dużym wyróżnieniem i wydaje mi się, że nie przez przypadek tu trafiłem. Grając już z seniorami na każdym treningu mogę się od nich uczyć. Teraz już trzeba się skupić na kolejnych zadaniach i udowadniać swoją wartość, walcząc na treningach. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zostać w tym miejscu - powiedział Filip Dymerski po podpisaniu nowego kontraktu z Lechią.

"Dymer" będzie występował w Lechii z numerem 55.

źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora