Ofensywny zawodnik Lechii Przemysław Macierzyński został wypożyczony do drugoligowego Gryfa Wejherowo. Umowa wypożyczenia obowiązuje do końca sezonu 2018/19.

Przemysław Macierzyński do Lechii trafił w grudniu 2014 roku i grał przede wszystkim w drużynach młodzieżowych Akademii Lechii Gdańsk oraz zespole rezerw. W sezonie 2014/2015 zadebiutował w barwach Lechii w Ekstraklasie. W lipcu 2016 trafił do Benfiki Lizbona, gdzie występował w zespole młodzieżowym bądź rezerw portugalskiego klubu. Ponadto reprezentował Polskę, grając dla reprezentacji juniorskich.

W lutym 2018 roku "Bedo", jak mówią na Przemka koledzy, wrócił ponownie do Lechii i wziął udział w zgrupowaniu w Turcji, gdzie zapracował sobie na nowy kontrakt z Lechią. W kolejnych miesiącach trenował z pierwszym zespołem Biało-Zielonych, ale mając silną konkurencją, otrzymywał szansę gry w zespołach Akademii Lechii - występującym w Centralnej Lidze Juniorów, a później w rozgrywkach czwartoligowych.

Macierzyński to kolejny młody zawodnik związany z Lechią, który uda się na wypożyczenie, by zbierać cenne ligowe doświadczenie. Aktualnie na wypożyczeniu w Chojniczance przebywa wychowanek Akademii Lechii Rafał Kobryń,a także Adam Chrzanowski, który kilka dni temu dołączył do Wigier Suwałki. W poprzednim sezonie natomiast do Chojnic udał się Karol Fila, który wystąpił w 15 spotkaniach na zapleczu Ekstraklasy, a teraz jest ważnym zawodnikiem w zespole prowadzonym przez Piotra Stokowca.

źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora